Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 06.03.2020, Районен съд - Силистра

Съд
Районен съд - Силистра
Дело
90/2020
Подписан
06.03.2020
В сила
18.01.2021

Цитирани разпоредби

  • чл.59, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл.63, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е № 53 по АНД № 90/2020г. гр. С., 06.03.2020 г.

Районен съд - гр.С., в закрито съдебно заседание на шести март през две хиляди и двадесета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ГАЛИНА ВАСИЛЕВА като разгледа докладваното от съдията АНД № 90 по описа на съда за 2020г., за да се произнесе взе предвид следното:

Производство пред Районен съд - С. е образувано по жалба от Д.С.Д., в качеството му на представляващ ТД „Д.“ ЕАД, ЕИК ...., с адрес с.З., община А., обл.В., против Наказателно постановление № КХ-096/04.12.2019г., издадено от Директора на Областна дирекция по безопасност на храните гр.С..

Съгласно разпоредбата на чл.59, ал.2 ЗАНН, нарушителят може да обжалва постановлението в седемдневен срок от връчването му пред съответния районен съд чрез наказващия орган. Видно от съдържащото се на л.10 от делото известие за доставяне, НП е връчено на жалбоподателя на 23.01.2020 г., а жалбата е доставена и респ. изпратена на дата 31.01.2020 г. чрез куриерска фирма „Е.“ офис В., установено от товарителница № 5300167413558. Това сочи, че жалбата се явява просрочена като подадена извън седемдневния срок, започнал за тече от датата 24.01.2020 г. (денят след получаването на НП) и изтекъл на 30.01.2020 г.

При така изяснените обстоятелства и съобразно изискването на закона е налице ненавременното упражняване правото на „Д.“ ЕАД, ЕИК ....., за обжалване на наказателното постановление, което е влязло в сила.

По изложените съображения образуваното съдебно производство се явява недопустимо и следва да бъде прекратено, поради което и на основание чл.63, ал.2 ЗАНН, съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ПРЕКРАТЯВА съдебното производство по АНД № 90/2020г. по описа на Районен съд гр.С..

ПРЕПИС от настоящото определение да се изпрати на ТД - жалбоподател и на директора на Областна дирекция по безопасност на храните гр.С..

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред

Административен съд гр. С. в 7-дневен срок от получаване на съобщението.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: .