Определение № 32 от 25.05.2023, Районен съд - Димитровград
- Съд
- Районен съд - Димитровград
- Дело
- Административно наказателно дело 158/2023
- Вид
- Определение № 32
- Подписан
- 25.05.2023
- В сила
- 10.06.2023
- Състав
- Иван Статев Маринов
Цитирани разпоредби
- чл.64, б."б" · Закон за административните нарушения и наказания
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 32 гр. гр. Димитровград, 25.05.2023 г.
РАЙОНЕН СЪД – ДИМИТРОВГРАД в закрито заседание на двадесет и пети май през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Иван Ст. Маринов като разгледа докладваното от Иван Ст. Маринов Административно наказателно дело № 20235610200158 по описа за 2023 година след като се запозна с получената от В. К. В. от гр.Лъки, жалба п р о т и в Електронен фиш серия К, №5704116 на ОД-МВР-Хасково, за да се произенесе взе предвид следното:
На 11.05.2023г. настоящият състав е насрочил делото за разглеждане в съдебно заседание на 06.06.2023г. С разпореждането за насрочване е била изискана писмена справка за датата и начина на връчване на обжалвания електронен фиш, с оглед преценката за спазване на законоустановения 14дневен срок.
На 19.05.2023г. е получена изисканата писмена справка, в която адм.наказващият орган е описал, че обжалваният електронен фиш е бил връчен през 2022г., като е представил и заверено копие от известието за доставяне.
Видно от приложеното известие, електронен фиш с описан номер 5704116, е бил връчен на М. В. – майка на жалбоподателя В. К. В., на дата 23.09.2022г.
По този начин, законоустановеният 14-дневен срок за обжалване на електронния фиш изтича на 07.10.2022г. и от следващия работен ден10.10.2022г., електронният фиш е влязъл в законна сила.
Видно от представения по делото пощенски плик за изпращането на жалбата против електронния фиш, това е станало на 28.03.2023г. Още повечена самата жалба е описана като дата 27.03.2023г. Т.е. в случая електронен фиш серия К, №5704116, издаден на В. К. В. е бил влязъл в законна сила.
Съобразно разпоредбата на чл.64, б.“б“ от ЗАНН, влизат в сила 1 електронните фишове, които: - не са били обжалвани в законния срок.
Ето защо, описаното наказателно постановление не подлежи на обжалване и доколкото е влязло в законна сила, съдът не може да разглежда същото, а производството по настоящото дело следва да се прекрати.
Водим от горното,
ОПРЕДЕЛИ:
ПРЕКРАТЯВА съдебното производство по АНД №158/2023г. по описа на Районен съд– Димитровград, водено от жалбоподател В. К. В. от гр.Лъки, ЕГН ********** п р о т и в електронен фиш серия К, №5704116, издаден от ОД-МВР-Хасково- поради просрочие на жалбата.
Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от съобщаването му на страните, пред Административен Съд - Хасково.
Съдия при Районен съд – Димитровград: _______________________ 2