Определение № 1709 от 07.10.2022, Административен съд - Бургас
- Съд
- Административен съд - Бургас
- Дело
- Административно дело 1460/2022
- Вид
- Определение № 1709
- Подписан
- 07.10.2022
- В сила
- 21.10.2022
- Състав
- ЛИЛИЯ АЛЕКСАНДРОВА
Цитирани разпоредби
- чл.151, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
О
П Р Е Д Е Л Е Н И Е гр.Бургас, № 1709 /07.10.2022г.
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД гр.Бургас, в закрито заседание на седми октомври, през две хиляди и двадесет и втора година, в състав:
СЪДИЯ:
ЛИЛИЯ АЛЕКСАНДРОВА като разгледа адм.д.№ 1460 по описа за 2022г., за да се произнесе съобрази следното:
Производството е образувано по жалба на С.К.С., ЕГН **********, с адрес ***, ЗО „Дебелт“ против заповед от 01.08.2022г., с която е отказана замяна на режима му от общ на лек.
С разпореждане № 3352 от 22.08.2022г. съдът е оставил жалбата без движение с указания жалбоподателят в седем дневен срок от съобщаването да представи доказателство по делото за внесена държавна такса в размер на 10 лева по сметка на Административен съд – Бургас. Посочено е, че при неизпълнение жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено.
Съобщението с дадените указания е връчено на адреса посочен в жалбата, лично на С.К.С. на 26.08.2022г. Законоустановения 7-дневен срок за отстраняване на нередовностите изтича на 02.09.2022г. – петък, присъствен ден, като указанията не са изпълнени до настоящия момент.
Съдът намира, че са налице условията на АПК за прекратяване на съдебното производство по адм.дело № 1460/2022г. поради неотстраняване на нередовностите на жалбата в срок, което е процесуална пречка за продължаване на съдопроизводството по делото.
По изложените съображения и на основание чл.158, ал.3, във вр. чл.151, т.3 от АПК, съдът О П Р Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба на С.К.С., ЕГН **********, с адрес ***, ЗО „Дебелт“ против заповед от 01.08.2022г., с която е отказана замяна на режима му от общ на лек.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д.
№ 1460/2022г. по описа на Административен съд гр.Бургас.
Определението, може да се обжалва с частна жалба пред ВАС на РБългария в 7-дневен срок от съобщаването му.
СЪДИЯ: