Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1709 от 04.08.2026, Районен съд - Враца

Съд
Районен съд - Враца
Дело
Гражданско дело 5441/2026
Вид
Определение № 1709
Подписан
04.08.2026
В сила
19.08.2026
Състав
Неделин Йорданов Захариев

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 1709 гр. Враца, 04.08.2026 г.

РАЙОНЕН СЪД – ВРАЦА, II ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на четвърти август през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: Неделин Й. Захариев като разгледа докладваното от Неделин Й. Захариев Гражданско дело № 20261420105441 по описа за 2026 година

С разпореждане на съда от 24.06.2026г. предявената от ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ, находяща се в ***********, представляван от професионален домоуправител ВХОД МЕНИДЖЪР ЕООД, чрез адв.В. и адв.Г. срещу ОБЩИНА ВРАЦА искова молба е оставена без движение и е указано на ищеца в едноседмичен срок от уведомяването да отстрани констатираните нередовности:

-да изложи обстоятелствата, на които основава иска си като конкретизира претендираните задължения по пера със стойност и период на дължимост /с начало и край на периода/.

- да внесе по набирателната сметка на ВРС с IBAN: *********** в „ЦКБ” АД държавна такса от 10.86 евро върху цената на исковете и представи доказателства по делото.

Указано му е също, че при неизпълнение на указанията исковата молба ще бъде върната.

Съобщението с така дадените указания е връчено на ищеца, чрез адв.сътрудник на 14.07.2026г. и до настоящия момент нередовностите не са отстранени. С електронно изявление вх.№ 16931/21.07.2026г. на ВРС се посочва общата претендирана сума от 436.56 евро, от които 289 евро за управление на ЕС, 127 евро за поддръжка на ЕС и 20.46 евро за допълнителни вноски за ремонти, но липсва изявление за периодите, за които са дължими тези суми. Индивидуализацията на едно парично задължение включва освен стойност и период, за който се дължи, както изрично е указано на ищеца от съда като нередовност на исковата молба с разпореждането от 24.06.2026г. Не е изпълнено и другото указание – за внасяне на дължимата д.т. върху цената на исковете и представяне на доказателства по делото.

В заключение, ищецът не е изпълнил указанията на съда за отстраняване на допуснатите от него нередовности на исковата молба, като срока за това е изтекъл на 21.07.2026г.

1

С оглед изложеното поради неотстраняване в указания срок на нередовностите на исковата молба, същата заедно с приложенията следва да бъде върната на подателя.

Водим от горното и на основание чл.129, ал.3 ГПК, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА искова молба вх. № 14481/22.06.2026г. по описа на РС Враца на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ, находяща се в ***********, представляван от професионален домоуправител ВХОД МЕНИДЖЪР ЕООД, чрез адв.В. и адв.Г., заедно с приложенията, поради неотстранени нередовности на същата.

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.дело № 5441/2026г. на РС Враца.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред ВОС в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.

Съдия при Районен съд – Враца: _______________________

2