Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 299 от 05.02.2020, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
Административно дело 2708/2019
Вид
Определение № 299
Подписан
05.02.2020
Състав
ГЕРГАНА ДИМИТРОВА СТОЯНОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.145 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 150 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 151 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 83, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 19 · Закон за насърчаване на заетостта

О П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е

№………………………. 2020 година, гр.ВАРНА

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪД гр.Варна, тридесет и втори състав в закрито съдебно заседание в състав :

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ:

ГЕРГАНА

СТОЯНОВА като разгледа докладваното от съдията административно дело № 2708 от 2019 г. по описа на АС Варна, намери следното:

Производството е по реда на чл.145 от АПК във връзка с приложението на чл. 19 от Закона за насърчаване на заетостта.

Инициирано е по жалба на Д.М.Д. *** срещу Решение на Дирекция «РСЗ»

Варна № 10-03-148#4 от 19.07.2019 г.

Служебната проверка за редовност установи, че депозираната жалба, не съдържа изискуемите по чл. 150 и чл. 151 от АПК задължителни реквизити.

С разпореждане № 15780/28.11.2019 г. производството по делото е оставено без движение и на оспорващия са дадени конкретни указания за отстраняване на нередовностите на оспорването, възложено е задължение за внасяне на държавна такса по сметка на Адм. съд Варна в размер от 10 лв.

На оспорващия е предоставена правна помощ, като с определение № 3010/27.11.2019 г. е назначен процесуален представител – адв. Т.А..

Разпореждането е връчено на процесуалния представител на оспорващия на 06.12.2019 г. , видно от върнатия отрязък от съобщение на л.56 от делото.

С молба с.д.№ 18549/13.12.2019 г., депозирана лично от Д.Д. е поискано удължаване на срока за внасяне на държавна такса, а алтернативно – освобождаване за сметка на съда.

С молба с.д.№ 18389/11.12.2019 г., депозирана от назначения процесуален представител , е направено уточнение на жалбата, но указанието за внасяне на държавна такса не е изпълнено – поискано е удължаване на срока за внасянето и, поради липса на контакт с представляваното лице.

С разпореждане № 716/17.01.2020 г. на оспорващия е даден допълнителен срок от 7 дни, дадени са и конкретни указания за представяне на документи във връзка с искането за освобождаване от внасяне на държавната такса.

Съобщението за горното е връчено на процесуалния представител на 21.01.2020 г., видно от приложения на л.62 от делото отрязък.

Определеният от съда допълнителен срок от 7 дни за внасяне на държавна такса, съдът счита за изтекъл на 27.01.2020 г.

Нередовностите на жалбата не са отстранени, не са представени и изискуемите съгласно чл. 83, ал.2 от ГПК, като това не е сторено и до датата на настоящото закрито съдебно заседание. Представената по-рано по делото декларация, датирана на 01.11.2019 г. не е обвързана с искане за освобождаване от държавна такса.

Съществуващата нередовност възпрепятства провеждането на следващите процесуални действия и представлява основание за оставяне на оспорването без разглеждане и прекратяване на производството по делото.

Предвид установеното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК съдът

О

П Р Е

Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба с.д.14388/26.09.2019 г., депозирана от Д.М.Д. *** срещу Решение на Дирекция «РСЗ» Варна № 10-03-148#4 от 19.07.2019 г.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 2708 /2019 г. по описа на ХХХІІ състав при АС Варна.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в СЕДЕМ дневен срок от датата на получаване на съобщението.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪДИЯ:

ГЕРГАНА

СТОЯНОВА