Определение № 299 от 05.02.2020, Административен съд - Варна
- Съд
- Административен съд - Варна
- Дело
- Административно дело 2708/2019
- Вид
- Определение № 299
- Подписан
- 05.02.2020
- Състав
- ГЕРГАНА ДИМИТРОВА СТОЯНОВА
Цитирани разпоредби
- чл.145 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 150 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 151 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 83, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 19 · Закон за насърчаване на заетостта
О П
Р Е Д
Е Л Е
Н И Е
№………………………. 2020 година, гр.ВАРНА
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД гр.Варна, тридесет и втори състав в закрито съдебно заседание в състав :
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ:
ГЕРГАНА
СТОЯНОВА като разгледа докладваното от съдията административно дело № 2708 от 2019 г. по описа на АС Варна, намери следното:
Производството е по реда на чл.145 от АПК във връзка с приложението на чл. 19 от Закона за насърчаване на заетостта.
Инициирано е по жалба на Д.М.Д. *** срещу Решение на Дирекция «РСЗ»
Варна № 10-03-148#4 от 19.07.2019 г.
Служебната проверка за редовност установи, че депозираната жалба, не съдържа изискуемите по чл. 150 и чл. 151 от АПК задължителни реквизити.
С разпореждане № 15780/28.11.2019 г. производството по делото е оставено без движение и на оспорващия са дадени конкретни указания за отстраняване на нередовностите на оспорването, възложено е задължение за внасяне на държавна такса по сметка на Адм. съд Варна в размер от 10 лв.
На оспорващия е предоставена правна помощ, като с определение № 3010/27.11.2019 г. е назначен процесуален представител – адв. Т.А..
Разпореждането е връчено на процесуалния представител на оспорващия на 06.12.2019 г. , видно от върнатия отрязък от съобщение на л.56 от делото.
С молба с.д.№ 18549/13.12.2019 г., депозирана лично от Д.Д. е поискано удължаване на срока за внасяне на държавна такса, а алтернативно – освобождаване за сметка на съда.
С молба с.д.№ 18389/11.12.2019 г., депозирана от назначения процесуален представител , е направено уточнение на жалбата, но указанието за внасяне на държавна такса не е изпълнено – поискано е удължаване на срока за внасянето и, поради липса на контакт с представляваното лице.
С разпореждане № 716/17.01.2020 г. на оспорващия е даден допълнителен срок от 7 дни, дадени са и конкретни указания за представяне на документи във връзка с искането за освобождаване от внасяне на държавната такса.
Съобщението за горното е връчено на процесуалния представител на 21.01.2020 г., видно от приложения на л.62 от делото отрязък.
Определеният от съда допълнителен срок от 7 дни за внасяне на държавна такса, съдът счита за изтекъл на 27.01.2020 г.
Нередовностите на жалбата не са отстранени, не са представени и изискуемите съгласно чл. 83, ал.2 от ГПК, като това не е сторено и до датата на настоящото закрито съдебно заседание. Представената по-рано по делото декларация, датирана на 01.11.2019 г. не е обвързана с искане за освобождаване от държавна такса.
Съществуващата нередовност възпрепятства провеждането на следващите процесуални действия и представлява основание за оставяне на оспорването без разглеждане и прекратяване на производството по делото.
Предвид установеното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК съдът
О
П Р Е
Д Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ
РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба с.д.14388/26.09.2019 г., депозирана от Д.М.Д. *** срещу Решение на Дирекция «РСЗ» Варна № 10-03-148#4 от 19.07.2019 г.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 2708 /2019 г. по описа на ХХХІІ състав при АС Варна.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в СЕДЕМ дневен срок от датата на получаване на съобщението.
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪДИЯ:
ГЕРГАНА
СТОЯНОВА