Определение № 32 от 12.02.2021, Районен съд - Елена
- Съд
- Районен съд - Елена
- Дело
- Гражданско дело 324/2020
- Вид
- Определение № 32
- Подписан
- 12.02.2021
- В сила
- 16.04.2021
- Състав
- Искра Стоянова Вараджакова
Цитирани разпоредби
- чл. 63 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 55, ал. 1 · Закон за задълженията и договорите
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 32 гр. гр. Елена , 12.02.2021 г.
РАЙОНЕН СЪД – ЕЛЕНА в закрито заседание на дванадесети февруари, през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:
Председател:
Искра С. Вараджакова като разгледа докладваното от Искра С. Вараджакова Гражданско дело № 20204130100324 по описа за 2020 година
Постъпила е искова молба от „А.И.“ ЕООД с. Р., общ. Елена, представлявано от М.Р.М., чрез пълномощника му адв. К.Ч.. Със същата е предявен иск с правно основание чл.
55, ал. 1 от ЗЗД.
С Разпореждане № 408/30.10.2020 г. по гр. д. № 324/2020 г. по описа на Районен съд – Елена исковата молба е оставена без движение, като е указано на ищеца в едноседмичен срок от връчване на разпореждането да изпълни констатираните нередовности, включително и да внесе по сметка на Районен съд – Елена дължимата ДТ в размер на 80.00 лв. Същият е предупреден, че ако в указания едноседмичен срок не изпълни указанията на съда производството по делото ще бъде прекратено.
Ищецът е получил Разпореждане № 408/30.10.2020 г. по гр. д. № 324/2020 г. по описа на Районен съд – Елена на 18.12.2020 г. На 29.12.2020 г. същият е депозирал молба, с която е изпълнил част от указанията на съда, но не е внесъл дължимата ДТ в размер на 80.00 лв. На осн. чл. 63 от ГПК е поискал продължаване на определения едноседмичен срок.
С Разпореждане № 52/21.01.2021 г. по гр. д. № 324/2020 г. по описа на Районен съд – Елена съдът е продължил определения едноседмичен срок, даден с Разпореждане № 408/30.10.2020 г. по гр. д. № 324/2020 г. по описа на Районен съд – Елена, с пет още седмици, считано от 29.12.2020 г.
След като се запозна с материалите по делото, съдът констатира, че ищецът не е заплатил дължимата ДТ в размер на 80.00 лв. по сметка на Районен съд – Елена в определения петседмичен срок. Последният е изтекъл на 2.02.2021 г. По делото липсват доказателства в тази насока, а и след извършена служебна справка в счетоводството на Районен съд – Елена съдът не установи посочената по-горе сума да е внесена по сметка на съда.
С оглед на изложеното съдът счита, че производството по гр. д. № 324/2020 г.
1 по описа на Районен съд - Елена следва да бъде прекратено, поради неизпълнение в срок на указанията, дадени от съда.
Водим от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по гр. д. № 324/2020 г. по описа на Районен съд - Елена.
Определението подлежи на обжалване пред ВТОС в едноседмичен срок от съобщаването му на ищеца.
Съдия при Районен съд – Елена: _______________________
2