Определение № 260136 от 18.03.2021, Районен съд - Добрич
- Съд
- Районен съд - Добрич
- Дело
- Административно наказателно дело 701/2020
- Вид
- Определение № 260136
- Подписан
- 18.03.2021
- В сила
- 04.06.2021
- Състав
- МАРИАНА МОМЧЕВА
П Р О
Т О К О Л гр. Добрич, 18.03.2021 г.
ДОБРИЧКИЯТ
РАЙОНЕН СЪД
ПЕТНАДЕСЕТИ СЪСТАВ на 18.03.2021 г. в публично заседание в следния състав:
Председател: Мариана Момчева секретар: Милена Александрова сложи за разглеждане докладвано от Районния съдия
АНД
№ 701 по описа за 2020 г. на именното повикване в 11:30 часа се явиха:
ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ –
„СТАР ПОСТ” ООД, представлявано от Д.Д.В. – Редовно призован, не се явява, не се представлява.
ВЪЗЗИВАЕМАТА СТРАНА
ДИРЕКЦИЯ “ИНСПЕКЦИЯ ПО ТРУДА” гр. Добрич – Редовно призована, представлява се от старши юрисконсулт Г.Х.Н., редовно упълномощен.
АКТОСЪСТАВИТЕЛЯТ – Е.К.И.
– Редовно призован, явява се лично.
СВИДЕТЕЛИТЕ:
Е.И.К.
– Редовно призована, явява се лично.
В.К.П. – Редовно призована, явява се лично.
ПО ХОДА НА ДЕЛОТО
ЮК. Н.: Моля да се даде ход на делото.
С оглед липсата на процесуални пречки за даване ход на делото, съдът
О П Р Е Д Е Л И:
ДАВА
ХОД НА ДЕЛОТО
ЮК. Н.: Видно от подаденото възражение срещу акт, тоест нашата защита в случая е затруднена, тъй като не е срещу наказателното постановление и не става ясно какво точно искат жалбоподателите. Видно от възражението, то е подадено при нас лично в деловодството на Инспекцията и в горния десен ъгъл е записано на 24-и юни от Н.
Т.. Това е и датата, на която е постъпило при нас, а видно от обратната разписка З.Г. на 10-и юни е получила процесното наказателно постановление, тоест наказателното постановление е влязло в сила на 18-и юни, а възражението срещу акта, дори не е жалба срещу наказателно постановление, при нас е влязло на 24-и юни, тоест няколко дни след преклузивния срок за обжалване на самото наказателно постановление. В тази връзка моля да приемете тази справка от Регистър трудови договори, че З.Г. работи към фирмата и към момента. Това са заверени преписи, изкарани от системата на Инспекцията по труда. Това е лицето, което е приело наказателното постановление на 10-и юни.
След справка с книжата по делото, съдът съобрази следното:
Видно от представеното „възражение“ с изх.№ 922/16.06.2020 г. от „СТАР ПОСТ“ ООД, представлявано от управителя Д.Д.В. против Акт № 08-001877/198 от 05.05.2020 г., издаден от А.Н.П. – на длъжност директор в „ДИТ Добрич“, в горния десен ъгъл на възражението е поставен печат от Дирекция „Инспекция по труда“ – Добрич, че същото е внесено на място в деловодството на 24.06.2020 г. от Н. Т.. Що се отнася до обстоятелството какво точно се обжалва, съдът с разпореждане от 04.09.2020 г. е задължил „СТАР ПОСТ“ ООД, представлявано от управителя Д.Д.В. в седемдневен срок от получаване на съобщението да уточни подаденото „възражение“ против Акт
№ 08-001877/198 от 05.05.2020 г., издаден от А.Н.П. – на длъжност директор в „ДИТ Добрич“, представлява ли жалба срещу НП № 08-001877/198 от 05.05.2020 г., издадено от директора на Дирекция „Инспекция по труда“ – Добрич.
С писмо до Районен съд – Добрич с вх.рег.№ 261226/22.01.2021 г., „СТАР ПОСТ“ ООД, представлявано от управителя Д.Д.В. е подало жалба, тоест същото „възражение“, но заменено с „жалба“ и „Акт №…“ заменено с „Наказателно постановление №…“, както и доказателство за получено НП № 08-001877/198 от 05.05.2020 г. на дата 10.06.2020 г. от З.Г. – служител на дружеството. Видно от самата „жалба“, актът е връчен на 10.06.2020 г.
Седемдневният срок за обжалване е изтекъл на 17.06.2020 г. и на 18.06.2020 г. НП № 08-001877/198 от 05.05.2020 г. е влязло в сила.
В този смисъл, с оглед представените по делото доказателства, съдът намира подадената „жалба“ за просрочена, предвид което О П Р Е Д Е Л И: № 260136
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ подадената „жалба“ от „СТАР ПОСТ“ ООД против Наказателно постановление № 08-001877/198 от 05.05.2020 г., издадено от директора на Дирекция „Инспекция по труда“ – Добрич, като процесуално недопустима.
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 701/2020 г. по описа на ДРС.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване в 15-дневен срок пред Административен съд гр. Добрич, считано от днес за въззиваемата страна, а за жалбоподателя от получаване на съобщението.
ЗАСЕДАНИЕТО приключи в 11:40 часа.
ПРОТОКОЛЪТ е изготвен на 22.03.2021 г.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
СЕКРЕТАР:
Зв. файл: 2021-03-18 11-30