Разпореждане № 27369 от 29.10.2021, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Частно гражданско дело 25599/2021
- Вид
- Разпореждане № 27369
- Подписан
- 29.10.2021
- В сила
- 19.01.2022
- Състав
- МЕТОДИ ТОДОРОВ ШУШКОВ
Цитирани разпоредби
- чл.410 · Граждански процесуален кодекс
- чл.415, ал.5 · Граждански процесуален кодекс
- чл.50, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 27369 гр. София, 29.10.2021 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 161 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и девети октомври през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:
Председател: МЕТОДИ Т. ШУШКОВ като разгледа докладваното от МЕТОДИ Т. ШУШКОВ Частно гражданско дело № 20211110125599 по описа за 2021 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по чл.410 ГПК
С Разпореждане №13561/30.08.2021 г. съдът е указал на заявителя в 1-месечен срок да предяви иск за установяване на вземането си поради постъпило в срок възражение от длъжника, както и да представи по настоящото дело доказателства за това в посочения срок съгласно изричната норма на чл.415, ал.5 ГПК; указани са и последиците от непредявяване на иска и непредставянето на доказателства за това-обезсилване на издадената заповед.
Разпореждането е редовно връчено на заявителя по реда на чл.50, ал.3 ГПК на 14.09.2021 г.; срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 14.10.2021 г., но и досега не са изпълнени-заявителят не е представил доказателства според изричното изискване на чл.415, ал.5 ГПК, че е предявил иск в едномесечен срок от получаване на съобщението за постановеното разпореждане.
Поради това на основание чл.415, ал.5 ГПК следва да бъде обезсилена заповедта за изпълнение.
По изложените мотиви и на основание чл.415, ал.5 ГПК Софийски районен съд РАЗПОРЕДИ:
ОБЕЗСИЛВА заповед №7186/31.07.2021 г. за изпълнение на парично задължение по чл.410 ГПК по ч.гр.д.№25599/2021 г. на СРС-161 с-в.
1
ПРЕКРАТЯВА производството по ч.гр.д.№25591/2021 г. на СРС-161 състав.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на страните.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2