Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 4943 от 15.05.2024, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
Касационно административно наказателно дело 98/2024
Вид
Разпореждане № 4943
Подписан
15.05.2024
Състав
Даниела Недева, Янка Ганчева, Ивелин Борисов

Цитирани разпоредби

  • чл. 144 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.213а · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.213а ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.213а ал.6 т.1 предл. второ · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.231 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.236 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 60, ал. 5 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 4943 по входящ номер № 3449 от 08.03.2024 г.

Варна, 15.05.2024 г.

Административният съд - Варна - III тричленен състав, в закрито заседание в състав:

Председател:

ЯНКА ГАНЧЕВА

Членове:

ДАНИЕЛА НЕДЕВА

ИВЕЛИН БОРИСОВ като разгледа докладваното от съдията Даниела Недева кнахд № 98 по описа за 2024 година на Административен съд - Варна, за да се произнесе, взе предвид следното:

С разпореждане по входящ номер № 7095 от 02.05.2024г. на председателя на Седмо отделение на Върховен административен съд на основание чл.213а ал.6 т.1 предл. второ вр. чл.231 и чл.236 АПК е върнато КНАХД №98/2024г. за изпълнение на задълженията по чл.213а ал.1 вр. чл.231 и чл.236 от АПК, по частна жалба вх.док. №3449/08.03.2024г. по описа на Административен съд-Варна, съобразно дадените указания по приложението на закона.

Съдът констатира, че с Разпореждане № 2602/14.03.2024 г. е оставена без движение частната жалба подадена от Агенция „Пътна инфраструктура“, чрез пълномощника юрисконсулт [населено място], против протоколно определение от 08.02.2024г. постановено по КНАХД №98/2024г. по описа на Административен съд-Варна и са дадени указания на оспорващия в седемдневен срок от получаване на съобщението да изправи нередовностите на частната жалба, като представи доказателства за платена държавна такса в размер на 30 (тридесет) лева по сметка на Върховен административен съд. Жалбоподателят е изрично уведомен за последиците от неизпълнение на указанията съгласно разпореждането. Съобщение с указанията на съда е редовно връчено на жалбоподателя на 25.03.2024 г. Срокът за изпълнение на указанията на съда, изчислен по правилата на чл. 60, ал. 5 ГПК, вр. чл. 144 АПК, е изтекъл на 01.04.2024 г. (понеделник, присъствен ден). Доказателства за отстраняване на нередовностите са представени по делото след изтичане на указания срок, поради което в определения преклузивен срок, който е изтекъл на 01.04.2024 г., жалбоподателят не е изпълнил разпореждането на съда. Предвид несвоевременното отстраняване на пропуските в частната жалба е налице ненадлежно упражнено право на оспорване пред по-горната инстанция, обуславящо недопустимост на съдебното производство.

Въз основа на изложеното съдът намира, че частната жалба следва да бъде върната.

Водим от горното и на основание чл.213а АПК, Административен съд - Варна

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна жалба вх.док.№3449/08.03.2024г. по описа на Административен съд-Варна подадена от Агенция „Пътна инфраструктура“, чрез пълномощника юрисконсулт [населено място], против протоколно определение от 08.02.2024г. постановено по КНАХД №98/2024г. по описа на Административен съд-Варна.

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване с частна жалба в седмодневен срок от получаване на съобщението до страните пред Върховен административен съд.

Председател:

Членове: