Разпореждане № 260110 от 18.05.2022, Апелативен съд - Варна
- Съд
- Апелативен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 518/2020
- Вид
- Разпореждане № 260110
- Подписан
- 18.05.2022
- Състав
- МИЛЕН ПЕТРОВ СЛАВОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 280, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 280, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 286, ал. 1, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ № гр. Варна, 17.05.2022г.
АПЕЛАТИВЕН СЪДИЯ:
МИЛЕН СЛАВОВ
Касационната жалба вх. № 260271/26.04.22г. по в. гр.д. № 518/20г. по описа на ВАпС, подадена от Т.Н.М. *** чрез адв. Тр. С., е била оставена без движение с разпореждане № 260103/27.04.22г., като са дадени конкретни указания за отстраняване нередовностите й в 1-седмичен срок от получаване на съобщението - да представи изложение /с препис за насрещната страна/ на основанията за допускане на касационно обжалване по чл. 280, ал. 1 от ГПК, съобразени и с указанията, дадени с ТР № 1/2009г., постановено на 19.02.2010г. от ОС на ГК и ТК на ВКС, а именно: да се посочат и обосноват кой е материалноправния или процесуалноправния въпрос, който е решен противоречиво от въззивния съд по начин, който обуславя извода за допускане на касационно обжалване – дали този въпрос е решен в противоречие със задължителната практика на ВКС и ВС в тълкувателни решения и постановления, както и в противоречие с практиката на ВКС, или е решен в противоречие с актове на КС на РБ или на СЕС, или въпросът е от значение за точното и еднакво прилагане на закона, както и за развитието на правото, респективно – наличието на някоя от предпоставките от хипотезата на чл. 280, ал. 2 от ГПК. Указано е на касатора, че при неизпълнение на указанието в срок, жалбата ще бъде върната.
В дадения от съда срок, изтекъл на 10.05.22г., касаторът не е предприел никакви действия по изпълнение на дадените от съда указания. Поради това следва да се приеме, че нередовностите на касационната жалба не са отстранени и на осн. чл. 286, ал. 1, т. 2 от ГПК, съдът Р А З П
О Р Е Д И :
ВРЪЩА касационна жалба вх. № 260271/26.04.22г. по в. гр.д. № 518/20г. по описа на ВАпС, подадена от Т.Н.М. *** чрез адв. Тр. С., на осн. чл. чл. 286, ал. 1, т. 2 от ГПК.
Разпореждането може да се обжалва с частна жалба в 1-седмичен срок от получаването му, пред ВКС.
АПЕЛАТИВЕН
СЪДИЯ: