Определение № 1027 от 24.10.2022, Окръжен съд - Благоевград
- Съд
- Окръжен съд - Благоевград
- Дело
- Въззивно гражданско дело 711/2022
- Вид
- Определение № 1027
- Подписан
- 24.10.2022
- Състав
- Надя Узунова, Миглена Йовкова, Габриела Тричкова
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал.2, т.2 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 1027 гр. Благоевград, 21.10.2022 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – БЛАГОЕВГРАД, ВТОРИ ВЪЗЗИВЕН
ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и първи октомври през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: Надя Узунова
Членове:
Миглена Йовкова
Габриела Тричкова като разгледа докладваното от Миглена Йовкова Въззивно гражданско дело № 20221200500711 по описа за 2022 година
С разпореждане №462/30.08.2022г., постановено по настящото дело, съдът е оставил без движение въззивна жалба с вх.
№903286/20.06.2022 г., по описа на РС Благоевград, подадена от „ДИАНА – 7“ ООД, ЕИК ****** представлявано от управителя Г.Ш., чрез адв. К. А.. Въззивният състав е указал на жалбоподателя, че в 1 седмичен срок от получаване на съобщението следва да представи нова(поправена) ВЖ, с която да бъдат отстранени констатираните нередовности, тъй като в противен случай ще бъде върната на жалбоподателя, а въззивното производство ще бъде прекратено.
Нередовностите на жалбата се състоят в това, че е бланкетна и не е посочен адресът на страната, която я подава, както и в това, че не е посочено решението, което се обжалва, както е предвидено в ГПК.
Последната нередовност, която е констатирал настоящият състав е, че въззивникът не е посочил конкретни указания, в какво се състои порочността на решението – нередовност по смисъла на чл. 260, т. 3 от ГПК.
Препис от горното разпореждане е връчен на въззивника, чрез пълномощника му адв. К. А. на 03.10.2022г. Поради това от тази дата 1 е започнал да тече преклузивният едноседмичен за представяне на поправена жалба. Срокът е изтекъл на 10.11.2022г., но в рамките на същия, както и към момента на постановяване на настоящото определение, нередовностите не са отстранени.
Ето защо е осъществено основанието по чл. 262, ал.2, т.2 от ГПК за връщане на въззивната жалба.
Тъй като окръжният съд е сезиран само с нередовната жалба и по нея е образувано въззивното производство, последното следва да бъде прекратено.
Така мотивиран, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА въззивна жалба с вх. №903286/20.06.2022 г., по описа на РС Благоевград, от „ДИАНА – 7“ ООД, ЕИК ****** представлявано от управителя Г.Ш., чрез адв. К. А., на подателя й и ПРЕКРАТЯВА въззивното производство, образувано по нея.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба, в 1 – седмичен срок от връчването му на страните, пред САС.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2