Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 553 от 10.02.2023, Административен съд - Плевен

Съд
Административен съд - Плевен
Дело
Административно дело 508/2022
Вид
Разпореждане № 553
Подписан
10.02.2023
Състав
ЦВЕТЕЛИНА АЛЕКСАНДРОВА КЪНЕВА

Цитирани разпоредби

Р

А З П О Р Е Ж Д А Н Е

№

553 гр.Плевен, 10.02.2023 год.

Цветелина Кънева, съдия в Административен съд-гр.Плевен и съдия-докладчик по адм.дело №508/2022г. по описа на Административен съд Плевен, в разпоредително заседание на десети февруари две хиляди двадесет и трета година разгледа докладваното от съдията административно дело и за да се произнесе, взе предвид следното:

С Решение

№23/19.01.2023г. по адм.дело №508/2022г. на Административен съд Плевен е отхвърлена исковата молба по чл.284 и сл. от ЗИНЗС подадена от л.св. Г.А.И.,***, срещу Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“-София, с която се иска изплащане на обезщетение в общ размер на 15000лева, ведно със законната лихва, за причинени неимуществени вреди от незаконосъобразни действия и бездействия на затворническата администрация при затвора Бургас– дежурни надзиратели, изразяващи се в грубо отношение, както и отнемане на храната и шампоаните при приемането му на 18.04.2022г., без да е получил протокол за изземване; не му е предоставена възможност за телефонен разговор и не е допуснат на каре на открито, вследствие на което е получил психоемоционален стрес, за периода от 18.04.2022г. до 26.04.2022г. Със същото решение е оставено без уважение искането на процесуалния представител на ответника за присъждане на юрисконсултско възнаграждение.

В срока за обжалване срещу Решение №23/19.01.2023г. е подадена касационна жалба от л.св.Г.А.И., в която се твърди, че решението е неправилно.

С Разпореждане

№371/27.01.2023г. касационната жалба е оставена без движение, като на касатора е указано в 7-мо дневен срок да представи по делото документ за внесена по сметка на АС-Плевен държавна такса в размер на 5лева. Касаторът е предупреден за последствията от неизпълнение на дадените указания, а именно, че касационната жалба ще бъде върната. Съобщението е връчено лично на л.св.Г.А.И. на 27.01.2023г., като указаният от съда срок е изтекъл на 03.02.2023г. / петък-работен ден/. В този срок и до настоящия момент от страна на касатора не са изпълнени дадените указания с разпореждане от 27.01.2023г., като не е представен документ за внесена по сметка на АС-Плевен държавна такса, а и видно от направена служебна справка в счетоводството на съда, такава не е и внесена.

Ето защо са налице основанията по чл.213а ал.1 изр.второ от АПК и касационната жалба на л.св.Г.А.И. следва да бъде върната като нередовна.

Водим от горното и на основание чл.213а ал.1 изр. второ от АПК, съдията-докладчик по адм.дело №508/2022г.

Р

А З П О Р Е Д И:

ВРЪЩА касационната жалба на л.св.Г.А.И. срещу Решение №23/19.01.2023г. по адм.дело №508/2022г. на Административен съд Плевен.

Разпореждането на основание чл. 213а ал.7 от АПК подлежи на обжалване с частна жалба пред тричленен състав на Административен съд Плевен, в 7-дневен срок от съобщението за изготвянето му.

Препис от разпореждането да се изпрати на л.св.И..

СЪДИЯ: /п/