Определение № 66 от 03.02.2021, Окръжен съд - Плевен
- Съд
- Окръжен съд - Плевен
- Дело
- Въззивно гражданско дело 69/2021
- Вид
- Определение № 66
- Подписан
- 03.02.2021
- В сила
- 03.02.2021
- Състав
- Весела Любомирова Сахатчиева, Красимир Иванов Петракиев, Рени Михайлова Спартанска
Цитирани разпоредби
- чл.259,ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.262,ал.1 и ал.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.262,ал.1 и ал.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.267 ,ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.60,ал.5 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 66 гр. Плевен , 01.02.2021 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ПЛЕВЕН, ІІ ВЪЗ. ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ в закрито заседание на първи февруари, през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:
Председател:
Членове:
Весела Л. Сахатчиева
Рени М. Спартанска
Красимир И. Петракиев като разгледа докладваното от Весела Л. Сахатчиева Въззивно гражданско дело № 20214400500069 по описа за 2021 година
Постъпила е въззивна жалба от ***, ЕИК***,с.***,Община Искър,Пл.обл.,чрез адв.И.Т. от САК против решение №92/09.10.2020г. на РС-Кнежа, постановено по гр.д. №326/ 2019г. по описа на същия съд.
При извършване на проверката по реда на чл.267 ,ал.1 от ГПК въззивната инстанция констатира следното:
Въззивната жалба е подадена в РС-Кнежа с вх.рег.№260807 от дата 14.12.2020г.
Видно от приложеното съобщение на л.1199 от делото пред РС,на *** е връчен препис от решението на РС-Кнежа,постановено по гр.д.№326/2019г. по описа на същия съд,чрез пълномощника й адв.И.Т. на посочения съдебен адрес-на 27.11.2020г.
С Разпореждане от 16.12.2020г. първоинстанционният съд е постановил да се изпрати препис от въззивната жалба на противната страна - ЕТ“***“,гр.Кнежа ,чрез адв.Ч и на третото лице-помагач ТД на НАПВ.Търново,с указание за подаване на писмен отговор в законовия срок.
Постъпил е писмен отговор от въззиваемата страна ЕТ“***“,гр.Кнежа.
Съгласно чл.60,ал.5 от ГПК срокът,който се брои на дни,се изчислява от 1 деня,следващ този,от който започва да тече срокът и изтича в края на последния ден.В настоящия случай срокът изтича в края на 11.12.2020г.,който е работен ден.
След писмения отговор на въззиваемата страна по делото е приложен отрязък от картон на куриерска фирма „***“ за извършване на куриерска услуга,код
3-документи до получател
РС-Кнежа,с ден за разнос-14.12.2020г.,като подателят е ФЛ К.С..
Предвид изложеното окръжният съд намира,че производството по в.гр.д.
№ 69/2021г. по описа на Пл.ОС следва да бъде прекратено и делото да се върне на РС–Кнежа за извършване на надлежни процесуални действия по проверка относно допустимостта –подаване в срока за обжалване- на въззивната жалба на ***, ЕИК***,с.***,Община Искър,Пл.обл. против решение №92/09.10.2020г. на РС-Кнежа, постановено по гр.д. №326/ 2019г. по описа на същия съд,съгласно разпоредбите на чл.262,ал.1 и ал.2 от ГПК вр.чл.259,ал.1 от ГПК.
Водим от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по в.гр.д.№ 69/2021г. по описа на Пл.ОС и ВРЪЩА делото на РС –гр.Кнежа за извършване на надлежни процесуални действия по проверка относно допустимостта –подаване в срока за обжалване- на въззивната жалба на ***, ЕИК***,с.***,Община Искър,Пл.обл. против решение №92/09.10.2020г. на РС-Кнежа, постановено по гр.д. №326/ 2019г. по описа на същия съд,съгласно разпоредбите на чл.262,ал.1 и ал.2 от ГПК вр.чл.259,ал.1 от ГПК.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО не подлежи на обжалване и следва да се съобщи на страните.
Председател: _______________________
Членове:
2
1. _______________________
2. _______________________
3