Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 66 от 03.02.2021, Окръжен съд - Плевен

Съд
Окръжен съд - Плевен
Дело
Въззивно гражданско дело 69/2021
Вид
Определение № 66
Подписан
03.02.2021
В сила
03.02.2021
Състав
Весела Любомирова Сахатчиева, Красимир Иванов Петракиев, Рени Михайлова Спартанска

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 66 гр. Плевен , 01.02.2021 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ПЛЕВЕН, ІІ ВЪЗ. ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ в закрито заседание на първи февруари, през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:

Председател:

Членове:

Весела Л. Сахатчиева

Рени М. Спартанска

Красимир И. Петракиев като разгледа докладваното от Весела Л. Сахатчиева Въззивно гражданско дело № 20214400500069 по описа за 2021 година

Постъпила е въззивна жалба от ***, ЕИК***,с.***,Община Искър,Пл.обл.,чрез адв.И.Т. от САК против решение №92/09.10.2020г. на РС-Кнежа, постановено по гр.д. №326/ 2019г. по описа на същия съд.

При извършване на проверката по реда на чл.267 ,ал.1 от ГПК въззивната инстанция констатира следното:

Въззивната жалба е подадена в РС-Кнежа с вх.рег.№260807 от дата 14.12.2020г.

Видно от приложеното съобщение на л.1199 от делото пред РС,на *** е връчен препис от решението на РС-Кнежа,постановено по гр.д.№326/2019г. по описа на същия съд,чрез пълномощника й адв.И.Т. на посочения съдебен адрес-на 27.11.2020г.

С Разпореждане от 16.12.2020г. първоинстанционният съд е постановил да се изпрати препис от въззивната жалба на противната страна - ЕТ“***“,гр.Кнежа ,чрез адв.Ч и на третото лице-помагач ТД на НАПВ.Търново,с указание за подаване на писмен отговор в законовия срок.

Постъпил е писмен отговор от въззиваемата страна ЕТ“***“,гр.Кнежа.

Съгласно чл.60,ал.5 от ГПК срокът,който се брои на дни,се изчислява от 1 деня,следващ този,от който започва да тече срокът и изтича в края на последния ден.В настоящия случай срокът изтича в края на 11.12.2020г.,който е работен ден.

След писмения отговор на въззиваемата страна по делото е приложен отрязък от картон на куриерска фирма „***“ за извършване на куриерска услуга,код

3-документи до получател

РС-Кнежа,с ден за разнос-14.12.2020г.,като подателят е ФЛ К.С..

Предвид изложеното окръжният съд намира,че производството по в.гр.д.

№ 69/2021г. по описа на Пл.ОС следва да бъде прекратено и делото да се върне на РС–Кнежа за извършване на надлежни процесуални действия по проверка относно допустимостта –подаване в срока за обжалване- на въззивната жалба на ***, ЕИК***,с.***,Община Искър,Пл.обл. против решение №92/09.10.2020г. на РС-Кнежа, постановено по гр.д. №326/ 2019г. по описа на същия съд,съгласно разпоредбите на чл.262,ал.1 и ал.2 от ГПК вр.чл.259,ал.1 от ГПК.

Водим от горното, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ПРЕКРАТЯВА производството по в.гр.д.№ 69/2021г. по описа на Пл.ОС и ВРЪЩА делото на РС –гр.Кнежа за извършване на надлежни процесуални действия по проверка относно допустимостта –подаване в срока за обжалване- на въззивната жалба на ***, ЕИК***,с.***,Община Искър,Пл.обл. против решение №92/09.10.2020г. на РС-Кнежа, постановено по гр.д. №326/ 2019г. по описа на същия съд,съгласно разпоредбите на чл.262,ал.1 и ал.2 от ГПК вр.чл.259,ал.1 от ГПК.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО не подлежи на обжалване и следва да се съобщи на страните.

Председател: _______________________

Членове:

2

1. _______________________

2. _______________________

3