Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1316 от 03.06.2021, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
Административно дело 996/2021
Вид
Определение № 1316
Подписан
03.06.2021
В сила
16.06.2021
Състав
МАРИЯНА ПЕНЧЕВА БАХЧЕВАН

Цитирани разпоредби

  • чл.158 ал.3 · Административнопроцесуален кодекс

О

П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ ………………………………….г., гр.Варна

ВАРНЕНСКИЯТ

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, ХІХ състав, в закрито заседание на 02.06.2021г., като разгледа докладваното от съдия

МАРИЯНА БАХЧЕВАН административно дело 996/2021г. по описа на съда, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано по жалба на М.Г.К. срещу принудителна административна мярка, наложена с констативен протокол № 051183/19.04.2021г. от служители на общинско предприятие „Общински паркинги и синя зона“ гр.Варна.

С разпореждане №6354818.05.2021г. съдът е установил, че жалбата е нередовна поради липса на доказателство за платена държавна такса, липсва доказателство за правен интерес от оспорване – документ за собственост на л.а. „Рено“ с рег.№ В 0161 КР, както и доказателство за спазване на 14-дневния срок за обжалване, считано от 19.04.2021г. Дал е указание към жалбоподателя за отстраняване на нередовността в 7-дневен срок от съобщението, като го е предупредил, че при неизпълнение в дадения срок производството по делото ще бъде прекратено.

Разпореждането за оставяне на жалбата без движение и отстраняване на нередовността ѝ е било съобщено лично на М.Г.К. на 21.05.2021г. и срокът за изпълнение на съдебните указания е изтекъл на 28.05.2021г. /петък/.

Неотстраняването на нередовността на жалбата в указания срок е основание за прекратяване на делото по реда на чл.158 ал.3 от АПК, поради което съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на М.Г.К. срещу принудителна административна мярка, наложена с констативен протокол № 051183/19.04.2021г. от служители на общинско предприятие „Общински паркинги и синя зона“ гр.Варна.

ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело №996/2021г. по описа на Варненския административен съд.

Определението може да бъде обжалвано с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: