Определение № 1316 от 03.06.2021, Административен съд - Варна
- Съд
- Административен съд - Варна
- Дело
- Административно дело 996/2021
- Вид
- Определение № 1316
- Подписан
- 03.06.2021
- В сила
- 16.06.2021
- Състав
- МАРИЯНА ПЕНЧЕВА БАХЧЕВАН
Цитирани разпоредби
- чл.158 ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
О
П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ ………………………………….г., гр.Варна
ВАРНЕНСКИЯТ
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, ХІХ състав, в закрито заседание на 02.06.2021г., като разгледа докладваното от съдия
МАРИЯНА БАХЧЕВАН административно дело 996/2021г. по описа на съда, за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е образувано по жалба на М.Г.К. срещу принудителна административна мярка, наложена с констативен протокол № 051183/19.04.2021г. от служители на общинско предприятие „Общински паркинги и синя зона“ гр.Варна.
С разпореждане №6354818.05.2021г. съдът е установил, че жалбата е нередовна поради липса на доказателство за платена държавна такса, липсва доказателство за правен интерес от оспорване – документ за собственост на л.а. „Рено“ с рег.№ В 0161 КР, както и доказателство за спазване на 14-дневния срок за обжалване, считано от 19.04.2021г. Дал е указание към жалбоподателя за отстраняване на нередовността в 7-дневен срок от съобщението, като го е предупредил, че при неизпълнение в дадения срок производството по делото ще бъде прекратено.
Разпореждането за оставяне на жалбата без движение и отстраняване на нередовността ѝ е било съобщено лично на М.Г.К. на 21.05.2021г. и срокът за изпълнение на съдебните указания е изтекъл на 28.05.2021г. /петък/.
Неотстраняването на нередовността на жалбата в указания срок е основание за прекратяване на делото по реда на чл.158 ал.3 от АПК, поради което съдът
О П Р Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на М.Г.К. срещу принудителна административна мярка, наложена с констативен протокол № 051183/19.04.2021г. от служители на общинско предприятие „Общински паркинги и синя зона“ гр.Варна.
ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело №996/2021г. по описа на Варненския административен съд.
Определението може да бъде обжалвано с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му.
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: