Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 96 от 17.04.2025, Районен съд - Монтана

Съд
Районен съд - Монтана
Дело
Административно наказателно дело 247/2025
Вид
Определение № 96
Подписан
17.04.2025
В сила
13.08.2025
Състав
ДИЛЯНА ГЛАДНИШКА

Цитирани разпоредби

  • чл. 59, ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 96 гр. Монтана, 17.04.2025 г.

РАЙОНЕН СЪД – МОНТАНА, ПЕТИ СЪСТАВ, в закрито заседание на седемнадесети април през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: ДИЛЯНА ГЛАДНИШКА като разгледа докладваното от ДИЛЯНА ГЛАДНИШКА Административно наказателно дело № 20251630200247 по описа за 2025 година Производството по настоящото дело е образувано по постъпила жалба на С. А. А., ЕГН **********, адрес в гр. София, ж.к. СР, бл. ХХ, вх. Х, ет. Х, ап. ХХчрез адвокат Т. И. Т. - САК, против електронен фиш серия К № 9147798 издаден от ОДМВР – Монтана.

От материалите по административнонаказателната преписка, с които е окомплектована жалбата се установява, че обжалвания ЕФ е връчена на жалбоподателя на 18.02.2025 г. – видно от приложения документ от “Български пощи" ЕАД, а жалбата срещу постановлението е подадена на 05.03.2025 г., видно от пощенското клеймо на плика, с който е изпратена жалбата.

Предвид изложеното, съдът намира, че не е спазен предвиденият в чл.

59, ал. 2 ЗАНН четиринадесетдневен преклузивен срок за обжалване, който е изтекъл на 05.03.2025г., като жалбата се явява просрочена, поради което и производството по делото следва да бъде прекратено.

Мотивиран от горното, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на С. А. А., ЕГН ********** против електронен фиш серия К № 9147798 издаден от ОДМВР – Монтана.

ПРЕКРАТЯВА производството по а.н.д № 247/2025 г. по описа на 1

Районен съд - Монтана.

Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от получаване на съобщението пред Административен съд-Монтана.

Съдия при Районен съд – Монтана: _______________________ 2