Определение № 96 от 17.04.2025, Районен съд - Монтана
- Съд
- Районен съд - Монтана
- Дело
- Административно наказателно дело 247/2025
- Вид
- Определение № 96
- Подписан
- 17.04.2025
- В сила
- 13.08.2025
- Състав
- ДИЛЯНА ГЛАДНИШКА
Цитирани разпоредби
- чл. 59, ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 96 гр. Монтана, 17.04.2025 г.
РАЙОНЕН СЪД – МОНТАНА, ПЕТИ СЪСТАВ, в закрито заседание на седемнадесети април през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: ДИЛЯНА ГЛАДНИШКА като разгледа докладваното от ДИЛЯНА ГЛАДНИШКА Административно наказателно дело № 20251630200247 по описа за 2025 година Производството по настоящото дело е образувано по постъпила жалба на С. А. А., ЕГН **********, адрес в гр. София, ж.к. СР, бл. ХХ, вх. Х, ет. Х, ап. ХХчрез адвокат Т. И. Т. - САК, против електронен фиш серия К № 9147798 издаден от ОДМВР – Монтана.
От материалите по административнонаказателната преписка, с които е окомплектована жалбата се установява, че обжалвания ЕФ е връчена на жалбоподателя на 18.02.2025 г. – видно от приложения документ от “Български пощи" ЕАД, а жалбата срещу постановлението е подадена на 05.03.2025 г., видно от пощенското клеймо на плика, с който е изпратена жалбата.
Предвид изложеното, съдът намира, че не е спазен предвиденият в чл.
59, ал. 2 ЗАНН четиринадесетдневен преклузивен срок за обжалване, който е изтекъл на 05.03.2025г., като жалбата се явява просрочена, поради което и производството по делото следва да бъде прекратено.
Мотивиран от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на С. А. А., ЕГН ********** против електронен фиш серия К № 9147798 издаден от ОДМВР – Монтана.
ПРЕКРАТЯВА производството по а.н.д № 247/2025 г. по описа на 1
Районен съд - Монтана.
Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от получаване на съобщението пред Административен съд-Монтана.
Съдия при Районен съд – Монтана: _______________________ 2