Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 23.11.2023, Административен съд - Плевен

Съд
Административен съд - Плевен
Дело
808/2023
Подписан
23.11.2023

Цитирани разпоредби

О

П Р Е

Д Е Л

Е Н И Е

№ 2164 гр.Плевен, 23.11.2023 год.

Административен съд - гр.Плевен, десети административен състав, в закрито съдебно заседание на двадесет и трети ноември две хиляди двадесет и трета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: Любомира Кръстева като разгледа докладваното от съдия Кръстева адм.дело № 808/2023 г. по описа на Административен съд – Плевен, за да се произнесе, взе предвид следното:

Производство по ЗИНЗС във вр. с АПК.

Производството е образувано въз основа на жалба с вх.№ 5830/05.102023 г. подадена от М.М.А., ЕГН**********, лишен от свобода Затвора Белене, против решение на главен директор на ГДИН, с което е отказано преместване в Затвора Варна.

С разпореждане от 06.10.2023 г. съдът е оставил без движение жалбата и е предоставил на жалбоподателя срок за отстраняване на недостатъци на жалбата – да посочи обжалвания акт, да посочи в какво се състои незаконосъобразността на акта, да представи документ за внесена държавна такса в размер на 10 лв. по сметка на съда. Съдът е предупредил жалбоподателя, че при неизпълнение на разпореждането, жалбата му ще бъде върната и производството по делото ще бъде прекратено.

Съобщението е получено от жалбоподателя на 11.10.2023 г. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 18.10.2023 г., сряда, работен ден.

До момента по делото не са представени доказателства за отстраняване на нередовностите.

Следва на основание чл. 158, ал. 3 от АПК жалбата да бъде оставена без разглеждане и производството по делото да бъде прекратено.

Воден от горното, Плевенски административен съд, десети административен състав,

О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба с вх.№5830/05.10.2023 г. подадена от М.М.А., ЕГН**********, лишен от свобода Затвора Белене.

ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 808 по описа на Административен съд - Плевен за 2023 год.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба в 7 - дневен срок от съобщението пред тричленен състав на АдмС - Плевен.

Препис от определението да се изпрати на жалбоподателя.

Административен съдия:/п/