Акт от 08.10.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- 19701/2023
- Подписан
- 08.10.2024
Цитирани разпоредби
- чл. 262 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 62, ал. 1, изр. второ · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 143500 гр. София, 08.10.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 70 СЪСТАВ, в закрито заседание на осми октомври през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател:В. Б. В. като разгледа докладваното от В. Б. В. Гражданско дело № 20231110119701 по описа за 2023 година
Производството е по чл. 262 ГПК.
Срещу постановеното по делото Решение № 16049 от 23.08.2024г. е постъпила въззивна жалба вх. № 304078/27.09.2024г. от адв. Ив. Р. като представител на ответника С. М. Н..
В рамките на дължимата от администриращия съд проверка на жалбата съдът констатира следното. Обжалваемият акт е връчен на адреса на страната чрез нейния процесуален представител на 11.09.2024г. В него е посочено, че подлежи на обжалване в двуседмичен срок от съобщението. Това означава, че срокът е изтекъл на 25.09.2022г. до края на работния ден – приключване на работното време в 17,00 часа. Жалбата е подадена по електронен път като е изпратена от подателя на 25.09.2024г., но в 21,34 часа, т.е. след указания срок.
Срокът в случая щеше да е спазен ако жалбата бе подаденаи по електронен път до 17,00 часа на 25.09.2024г., така както е регламентирано в чл. 62, ал. 1, изр. второ ГПК. Подадена след този ден и час – независимо колко точно след това означава винаги едно – същата като просрочена не произвежда правно действие.
Воден от горното и на осн. чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА жалба вх. № № 304078/27.09.2024г. от адв. Ив. Р. като представител на ответника С. М. Н. срещу Решение № 16049 от 23.08.2024г.
Разпореждането подлежи на обжалване пред СГС с частна жалба в едноседмичен срок от получаването му в препис от страните.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1