Акт от 13.11.2023, Административен съд - Монтана
- Съд
- Административен съд - Монтана
- Дело
- 673/2023
- Подписан
- 13.11.2023
Цитирани разпоредби
- чл.150 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.150, ал.1, т.5, т.6 и т.7 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.150, ал.1, т.5, т.6 и т.7 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.150, ал.1, т.5, т.6 и т.7 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.151 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.151, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
O П Р
Е Д Е Л Е
Н И Е
№696 / 13.11.2023 г., гр.Монтана
В името на народа
Административен съд -
Монтана, ІVсъстав в закрито заседание на тринадесети ноември две хиляди двадесет и трета година, в състав :
Председател:
Мария Ницова като разгледа докладваното от съдия Ницова административно дело № 673/2023 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл.158, ал.3 АПК във вр. чл.151 АПК
Образувано по жалба вх.№ 4327/31.10.2023 г. от С.Т.Т., л.св., изтърпяващ наказанието в ЗООТ Враца към затвора Враца, находящо се в гр.Бойчиновци, с която обжалва“ заповед № 3339/24.10. 2023 г. на началника на ЗООТ Враца, с която му е наложено дисциплинарно наказание“. С разпореждане на докладчика по делото от 31.10.2023 г., жалбата е оставена без движение, като е указано на жалбоподателя в седемдневен срок от получаване на съобщението да отстрани нередовностите на същата, като посочи какво всъщност обжалва и какво е искането му - чл.150, ал.1, т.5, т.6 и т.7 АПК, както и да приложи документ за платена държавна такса и да ги представи в деловодството на Административен съд Монтана.
Разпореждането, видно от приложените по делото съобщение, е получено лично от жалбоподателя Т. на 01.11.2023 г./л.6 от делото/, т.е. редовно връчено. Настоящият съдебен състав намира, че срокът за отстраняване на констатираните нередовности на жалбата е изтекъл на 08.11.2023 г./присъствен ден/, като в този срок, нито до настоящия момент 13.11.2023 г./присъствен ден/, по делото не са отстранени нередовностите, не е внесена и дължимата държавна такса.
Поради неизпълнението на даденото разпореждане е налице процесуална пречка за разглеждане на жалбата.
Предвид гореизложеното и на основание чл.158, ал.3 АПК във вр. чл.150 и чл.151, т.3 АПК, съдът
О П
Р Е Д Е Л И :
Оставя без разглеждане жалба вх.№ 4327/31.10.2023 г. от С.Т.Т., л.св., изтърпяващ наказанието в ЗООТ Враца към затвора Враца, находящо се в гр.Бойчиновци, с която обжалва “ заповед № 3339/24.10. 2023 г. на началника на ЗООТ Враца.“.
Прекратява производството по адм. дело № 673/2023 г. по описа на Административен съд Монтана.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от получаване на съобщението пред тричленен състав на Административен съд Монтана.
Административен съдия: