Определение № 8176 от 22.07.2024, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- Гражданско дело 16560/2023
- Вид
- Определение № 8176
- Подписан
- 22.07.2024
- Състав
- Насуф Исмал
Цитирани разпоредби
- чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 248, ал. 1 и ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 7, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 8176 гр. Варна, 22.07.2024 г.
РАЙОНЕН СЪД – ВАРНА, 9 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и втори юли през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: Насуф Исмал като разгледа докладваното от Насуф Исмал Гражданско дело №
20233110116560 по описа за 2023 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 248 ГПК. По делото е постъпила молба с вх. № 58388/17.07.2024 г. от адв. М. Ж., процесуален представител на З. Д. В., с искане за допълване на постановено по делото определение в частта за разноските.
Съдът, като разгледа подадената молба и обективираното в същата искане, намира следното:
Съгласно чл. 248, ал. 1 ГПК, молбата за допълване на определението в частта за разноските, се подава в срока за обжалването му, а ако актът е необжалваем - в едномесечен срок от постановяването му.
В случая се иска допълване на Определение № 7556/04.07.2024 г., постановено по гр.д. № 16560/2023 г. по описа на ВРС. Същото подлежи на обжалване в едноседмичен срок, считано от деня, в който е връчено на страната. Видно от приложеното на л. 64 по делото съобщение, препис от постановеното определение е връчен на длъжника чрез процесуалния му представител на 09.07.2024 г., съответно едноседмичният срок за обжалване на съдебния акт е изтекъл на 16.07.2024 г., по аргумент от разпоредбата на чл. 60, ал. 4 ГПК. Сезиращата съда молба с искане за допълване на определението в частта за разноските е подадена на 17.07.2024 г., поради което и същата се явява процесуално недопустима, с оглед неспазване на срока за депозирането й.
Поради това, предвид ненадлежното сезиране на съда по реда на чл. 248 ГПК, молбата следва да бъде оставена без разглеждане.
Водим от горното и на основание чл. 248, ал. 1 и ал. 3 ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба, подадена от адв. М. Ж., процесуален представител на З. Д. В., в която е обективирано искане за допълване на постановеното по делото Определение № 7556/04.07.2024 г. в частта за разноските по реда на чл. 248 от ГПК.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски окръжен съд, в едноседмичен срок от връчването му на страната.
Препис от определението да се връчи на З. В. чрез адв. Ж., на основание чл. 7, ал.
2 от ГПК.
1
Съдия при Районен съд – Варна: _______________________
2