Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2155 от 19.07.2022, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Административно наказателно дело 577/2022
Вид
Определение № 2155
Подписан
19.07.2022
В сила
19.07.2022
Състав
ГЕОРГИ АНДОНОВ КРУШАРСКИ

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 2155 гр. София, 19.07.2022 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 1-ВИ СЪСТАВ, в закрито заседание на деветнадесети юли през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: Г.К. като разгледа докладваното от Г.К. Административно наказателно дело № 20221110200577 по описа за 2022 година

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е гр. София, 19.07.2022 г.

Софийски районен съд – Наказателно отделение, I – ви състав , в закрито съдебно заседание в състав:

РАЙОНЕН СЪДИЯ: Г.К и при участието на секретаря ……. като разгледа докладваното от съдията НАХД № 577 по описа за 2022 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда чл. 63, ал. 2 от Закона за административните нарушения и наказания (ЗАНН).

Постъпила е жалба от Н. К. Т. срещу наказателно постановление № 420002993/23.11.2021 г., издадено от директора на Дирекция РД „АА“ – София, 1 с искане същото да бъде отменено.

Видно отбелязването върху наказателното постановление същото е било връчено лично на жалбоподателя на 14.12.2021 г., като в него е бил отбелязан и срокът, в който същото е подлежало на обжалване. Жалбата обаче е била подадена по пощата на 04.01.2022 г., т.е. след изтичането на срока за обжалване (който срок, дори и да се приеме, че след измененията на ЗАНН, е 14-дневен е изтекъл на 29.12.2021 г. – работен ден), поради което се явява просрочена и следва да бъде върната, а производството по делото прекратено като недопустимо.

Водим от горното и на основание чл. 63 г от ЗАНН, Софийски районен съд

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА жалба с вх. № 52-00-56-11132/1/05.01.2022 г. по описа на ИА „АА“-София, вх. № 6694/14.01.2022 г., по описа на Софийски районен съд, подадена от Н. К. Т. срещу наказателно постановление № 420002993/23.11.2021 г., издадено от директора на Дирекция РД „АА“ – София.

ПРЕКРАТЯВА производството по нахд № 577/2022 г. по описа на Софийски районен съд, Наказателно отделение, 1-ви състав.

Определението подлежи на обжалване пред Административен съд – София-град в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

РАЙОНЕН СЪДИЯ:

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2

3