Акт от 26.09.2022, Административен съд - Русе
- Съд
- Административен съд - Русе
- Дело
- 383/2022
- Подписан
- 26.09.2022
Цитирани разпоредби
- чл.149, ал.2, т.2 и т.4 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
- чл.149, ал.2, т.2 и т.4 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
- чл.151, ал.2 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 19 гр. Русе, 26.09.2022 г.
Административен съд –Русе, VІІ-ми състав, в закрито съдебно заседание на 26 септември, през 2022 година в състав:
Съдия: ЙЪЛДЪЗ АГУШ като разгледа докладваното от съдията АГУШ адм. дело № 383 по описа за 2022 година, за да се произнесе, съобрази:
Производството е по чл.151, ал.2 от ДОПК.
Образувано е по жалба на „Търговска къща Русе“ ЕООД, със седалище гр.Русе, срещу ревизионен акт № Р-03001821005913-091-001 от 07.06.2022г., издаден от органи по приходите при ТД на НАП Варна.
С определение от з.з. на 08.09.2022 г. жалбата на „Търговска къща Русе“ ЕООД, със седалище гр.Русе, е оставена без движение поради констатирани нередовности /л. 9 от делото/. На жалбоподателя са дадени конкретни указания за отстраняването им - да внесе по сметка на АС-Русе държавна такса в размер на 50 лева и да представи доказателства за това, както и да представи препис от жалбата и приложенията към нея, за връчване на другата страна.
Съобщението е връчено редовно на управителя Д.И.Н. /законен представител на търговското дружество/ на 13.09.2022 г., на посочения и в жалбата адрес на управление на дружеството.
Седмодневният срок за отстраняване на нередовността е изтекъл на 20.09.2022г., присъствен ден. В определения законен срок жалбоподателят не е изпълнил указанията на съда, респ. не е привел жалбата в съответствие с изискванията за редовност по чл.149, ал.2, т.2 и т.4 от ДОПК.
Жалбата е нередовна и образуваното въз основа на нея съдебно производство следва да бъде прекратено.
Водим от горното и на основание и на основание чл. 151, ал. 2, вр. с чл.149, ал. 2, т.2 и т. 4 от ДОПК, съдът
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на „Търговска къща Русе“ ЕООД, със седалище гр.Русе, срещу ревизионен акт № Р-03001821005913-091-001 от 07.06.2022г., издаден от органи по приходите при ТД на НАП Варна.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д. № 383/2022 год. по описа на
АС-Русе.
Определението подлежи на обжалване пред ВАС в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
СЪДИЯ: