Определение № 191 от 20.03.2023, Административен съд - Стара Загора
- Съд
- Административен съд - Стара Загора
- Дело
- Административно дело 817/2022
- Вид
- Определение № 191
- Подписан
- 20.03.2023
- В сила
- 30.03.2023
- Състав
- ЗЛАТКО ДИМИТРОВ МАЗНИКОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 151, т. 2 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
О П
Р Е Д
Е Л Е
Н И Е
№ 191 20.03.2023 г. град Стара Загора
Старозагорският административен съд, в закрито заседание на двадесети март през две хиляди двадесет и трета година, в състав:
СЪДИЯ: ЗЛАТКО МАЗНИКОВ разгледа адм. дело № 817 по описа за 2022 г. и за да се произнесе, съобрази следното:
Производството е образувано по жалба на Н.Г.К. ***, подадена от адв. В.Я., против Заповед № РД-09-833 от 09.11.2022 г. на Кмета на Община Чирпан.
С разпореждане от 05.01.2023 г. (л. 75 от делото) жалбата повторно е оставена без движение, като на жалбоподателката е указано в 7-дневен срок от получаване на препис от разпореждането да представи пълномощно, удостоверяващо учредена представителна власт на подалия жалбата адвокат В.Я. за представителство пред съд във връзка с производството по обжалване на оспорената Заповед № РД-09-833 от 09.11.2022 г. на Кмета на Община Чирпан – чл.
151, т. 2 от АПК, тъй като представеното с молба вх.
№ 7550 от 30.12.2022 г. пълномощно не удостоверява такава представителна власт – л. 73 от делото, както и че при неотстраняване на посочената нередовност в дадения й за това срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено.
Разпореждането е съобщено (връчено) на жалбоподателката на 22.02.2023 г.
– л. 80 от делото, респективно срокът за отстраняване на нередовността на жалбата е изтекъл на 01.03.2023 г. – работен ден (сряда), но до момента същата не е отстранена, поради което жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, като недопустима а производството по делото – прекратено.
Воден от изложените съображения, съдът на основание чл. 158, ал.
3 от АПК
О П Р
Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Н.Г.К.
***, подадена чрез адв. В.Я. – със съдебен адрес ***, против Заповед № РД-09-833 от 09.11.2022 г. на Кмета на Община Чирпан.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 817/2022 г. по описа на Административен съд Стара Загора.
Определението подлежи на обжалване от жалбоподателката Н.Г.К. ***, с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването му, ведно с препис от него, пред Върховния административен съд.
СЪДИЯ: