Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 191 от 20.03.2023, Административен съд - Стара Загора

Съд
Административен съд - Стара Загора
Дело
Административно дело 817/2022
Вид
Определение № 191
Подписан
20.03.2023
В сила
30.03.2023
Състав
ЗЛАТКО ДИМИТРОВ МАЗНИКОВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 151, т. 2 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс

О П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е

№ 191 20.03.2023 г. град Стара Загора

Старозагорският административен съд, в закрито заседание на двадесети март през две хиляди двадесет и трета година, в състав:

СЪДИЯ: ЗЛАТКО МАЗНИКОВ разгледа адм. дело № 817 по описа за 2022 г. и за да се произнесе, съобрази следното:

Производството е образувано по жалба на Н.Г.К. ***, подадена от адв. В.Я., против Заповед № РД-09-833 от 09.11.2022 г. на Кмета на Община Чирпан.

С разпореждане от 05.01.2023 г. (л. 75 от делото) жалбата повторно е оставена без движение, като на жалбоподателката е указано в 7-дневен срок от получаване на препис от разпореждането да представи пълномощно, удостоверяващо учредена представителна власт на подалия жалбата адвокат В.Я. за представителство пред съд във връзка с производството по обжалване на оспорената Заповед № РД-09-833 от 09.11.2022 г. на Кмета на Община Чирпан – чл.

151, т. 2 от АПК, тъй като представеното с молба вх.

№ 7550 от 30.12.2022 г. пълномощно не удостоверява такава представителна власт – л. 73 от делото, както и че при неотстраняване на посочената нередовност в дадения й за това срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено.

Разпореждането е съобщено (връчено) на жалбоподателката на 22.02.2023 г.

– л. 80 от делото, респективно срокът за отстраняване на нередовността на жалбата е изтекъл на 01.03.2023 г. – работен ден (сряда), но до момента същата не е отстранена, поради което жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, като недопустима а производството по делото – прекратено.

Воден от изложените съображения, съдът на основание чл. 158, ал.

3 от АПК

О П Р

Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ

БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Н.Г.К.

***, подадена чрез адв. В.Я. – със съдебен адрес ***, против Заповед № РД-09-833 от 09.11.2022 г. на Кмета на Община Чирпан.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 817/2022 г. по описа на Административен съд Стара Загора.

Определението подлежи на обжалване от жалбоподателката Н.Г.К. ***, с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването му, ведно с препис от него, пред Върховния административен съд.

СЪДИЯ: