Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 437 от 14.01.2026, Районен съд - Враца

Съд
Районен съд - Враца
Дело
Гражданско дело 1222/2025
Вид
Разпореждане № 437
Подписан
14.01.2026
В сила
04.02.2026
Състав
Иван Валериев Никифорски

Цитирани разпоредби

  • чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.131 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 60, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.7, ал.2 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 437 гр. В., 14.01.2026 г.

РАЙОНЕН СЪД – В., I ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на четиринадесети януари през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: Иван В. Никифорски като разгледа докладваното от Иван В. Никифорски Гражданско дело № 20251420101222 по описа за 2025 година

Производството по делото е образувано по искова молба депозирана от Г. М. П. против П. И. К..

С разпореждане № 5963 / 20.11.2025 г. на ищеца е указано да внесе сумата от 500.00 лева – депозит за особен представител, след като съобщението за образуваното дело и разпореждането по чл.131 ГПК са връчени на ответника по реда на чл.47, ал.5 ГПК. В едноседмичния срок от ищеца е постъпила молба, с която се изисква от съда да връчи книжата по делото на ответника П. И. К., чрез органите на МВР. С разпореждане № 6234 / 28.11.2025 г., съдът е оставил без уважение така подадената молба, като е напомнил на ищеца Г. М. П., че ако не изпълни указанията дадени и с разпореждане 5963 / 20.11.2025 г. в едноседмичен срок от получаване на настоящото разпореждане, исковата молба ще бъде върната.

Разпореждането, с което съдът е дал указания на ищеца, му е връчено на 16.12.2025 г., видно от удостоверителната част на приложената към делото разписка /л.

59/. На осн. чл. 60, ал. 4 ГПК, едноседмичният срок за изпълнение на указанието е изтекъл на 23.12.2025 г. – вторник /присъствен ден/.

Към настоящия момент не са представени доказателства за заплатен депозит за назначаването на особен представител на ответника, поради което съдопроизводствените действия по делото не могат да бъдат продължени. Исковата молба и приложенията към нея следва да бъдат върнати на ищеца.

Мотивиран от горното ин основание чл.129, ал.3 ГПК, Врачанският районен съд РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА искова молба с вх. № 5575/11.04.2025 г. заедно с приложенията към нея срещу ответника П. И. К. на нейния подател Г. М. П..

ПРЕКРАТЯВА производството по гр. дело № 1222/2025 г. по описа на Районен съд гр. В..

1

ПРЕПИС от разпореждането да се връчи на ищеца съобразно нормата на чл.7, ал.2 ГПК.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на ищеца пред Окръжен съд - гр. В..

Съдия при Районен съд – В.: _______________________

2