Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 63339 от 25.05.2026, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 12698/2026
Вид
Разпореждане № 63339
Подписан
25.05.2026
В сила
25.05.2026
Състав
РАДОСЛАВ РУМЕНОВ АНГЕЛОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.131 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.60, ал.6 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.63 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.63, ал.2 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 63339 гр. София, 25.05.2026 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 26 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и пети май през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ като разгледа докладваното от РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ Гражданско дело № 20261110112698 по описа за 2026 година и за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.63 ГПК

Разпореждането с указания е връчено на ищеца на 13.05.20263 г., поради което срокът за отстраняване на нередовности изтича на 20.05.2026 г.

Постъпила е молба преди този срок за продължаване на срока за отстраняване на нередовности. Съгласно чл.63, ал.2 ГПК срокът следва да започва от изтичане на първоначалния, а именно 21.05.2026 г. Молбата за продължаване на срока е основателна. Следва да се продължи с един месец, с оглед предстоящите празници. Така срокът изтича на 22.06.2026 г., на основание чл.60, ал.6 ГПК.

Воден от горното, СЪДЪТ

РАЗПОРЕДИ:

ПРОДЪЛЖАВА срока за отстраняване на нередовности с нов едномесечен срок, считано от изтичане на първоначалния, а именно 21.05.2026 г., който нов срок изтича на 22.06.2026 г., на основание чл.63 вр. чл.60, ал.6 ГПК.

УКАЗВА на ищеца, че ако представи по-рано книжата, по-рано ще се приложи процедурата по чл.131 ГПК.

ДЕЛОТО да се докладва на съдия - докладчик след изтичане на срок и при постъпване на книжа

1

РАЗПОРЕЖДАНЕТО е окончателно и не подлежи на обжалване.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2