Разпореждане № 63339 от 25.05.2026, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 12698/2026
- Вид
- Разпореждане № 63339
- Подписан
- 25.05.2026
- В сила
- 25.05.2026
- Състав
- РАДОСЛАВ РУМЕНОВ АНГЕЛОВ
Цитирани разпоредби
- чл.131 · Граждански процесуален кодекс
- чл.60, ал.6 · Граждански процесуален кодекс
- чл.63 · Граждански процесуален кодекс
- чл.63, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 63339 гр. София, 25.05.2026 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 26 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и пети май през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ като разгледа докладваното от РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ Гражданско дело № 20261110112698 по описа за 2026 година и за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по реда на чл.63 ГПК
Разпореждането с указания е връчено на ищеца на 13.05.20263 г., поради което срокът за отстраняване на нередовности изтича на 20.05.2026 г.
Постъпила е молба преди този срок за продължаване на срока за отстраняване на нередовности. Съгласно чл.63, ал.2 ГПК срокът следва да започва от изтичане на първоначалния, а именно 21.05.2026 г. Молбата за продължаване на срока е основателна. Следва да се продължи с един месец, с оглед предстоящите празници. Така срокът изтича на 22.06.2026 г., на основание чл.60, ал.6 ГПК.
Воден от горното, СЪДЪТ
РАЗПОРЕДИ:
ПРОДЪЛЖАВА срока за отстраняване на нередовности с нов едномесечен срок, считано от изтичане на първоначалния, а именно 21.05.2026 г., който нов срок изтича на 22.06.2026 г., на основание чл.63 вр. чл.60, ал.6 ГПК.
УКАЗВА на ищеца, че ако представи по-рано книжата, по-рано ще се приложи процедурата по чл.131 ГПК.
ДЕЛОТО да се докладва на съдия - докладчик след изтичане на срок и при постъпване на книжа
1
РАЗПОРЕЖДАНЕТО е окончателно и не подлежи на обжалване.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2