Разпореждане № 74868 от 16.08.2022, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Частно гражданско дело 17442/2022
- Вид
- Разпореждане № 74868
- Подписан
- 16.08.2022
- Състав
- ГЕРГАНА ВЕЛИКОВА НЕДЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 410 · Граждански процесуален кодекс
- чл.414 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 416, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.47, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 74868 гр. София, 16.08.2022 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 164 СЪСТАВ, в закрито заседание на шестнадесети август през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: ГЕРГАНА В. НЕДЕВА като разгледа докладваното от ГЕРГАНА В. НЕДЕВА Частно гражданско дело № 20221110117442 по описа за 2022 година за да се произнесе, взе предвид следното.
Заповедта по чл. 410 ГПК е редовно връчена на длъжника на 17.05.2022г., чрез залепване на уведомление на адреса по седалището на дружеството. С изтичане на 14дневния срок за получаване на съобщението от канцеларията на съда, след залепване на уведомлението по чл.47, ал.1 от ГПК на адреса по седалището на дружеството, обявен в ТР, съобщението следва да се приложи по делото, а длъжника да се счита редовно уведомен за издадената ЗИ.
В срока по чл.414 от ГПК, изтекъл на 17.06.2022 г., длъжникът „ /ЮЛ/“ ....., с ЕИК ..., представлявано от Д. М. Д., не е подал възражение срещу издадената в полза на кредитора му „/ЮЛ/“ ...., заповед за изпълнение от 26.04.2022 г.
С оглед разпоредбата на чл. 416, ал. 1 ГПК, заповедта за изпълнение е влязла в сила.
Същата е редовна от външна страна и удостоверява подлежащото на изпълнение вземане срещу длъжника, с оглед на което въз основа на нея следва да се издаде изпълнителен лист.
При тези мотиви, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ДА СЕ ИЗДАДЕ ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ЛИСТ в полза на заявителя „/ЮЛ/“ Е..., с ЕИК ...
Да се извърши отбелязване на издадения изпълнителен лист върху заповедта за изпълнение от 26.04.2022 г.
Разпореждането в частта за издаването на изпълнителен лист може да се обжалва пред Софийски градски съд с частна жалба в двуседмичен срок, който за заявителя тече от 1 връчването на разпореждането, а за ответника - от връчването на поканата за доброволно изпълнение.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2