Разпореждане № 262586 от 16.11.2020, Районен съд - Стара Загора
- Съд
- Районен съд - Стара Загора
- Дело
- Гражданско дело 6869/2019
- Вид
- Разпореждане № 262586
- Подписан
- 16.11.2020
- Състав
- ИВАН ХРИСТОВ РЕЖЕВ
Цитирани разпоредби
- чл. 261, т. 4 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 50, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
Р
А З П О Р Е Ж Д А Н Е
Номер 262586 Година 16.11.2020 Град
Стара Загора
СТАРОЗАГОРСКИЯТ РАЙОНЕН
СЪД XII ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ
На шестнадесети ноември Година 2020 в закрито съдебно заседание в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: И. Р.
Секретар:
Прокурор: като разгледа докладваното от съдията Р. гражданско дело номер 6869 по описа за 2019 година и за да се произнесе взе предвид следното:
Постъпилата по делото на 20.10.2020 г. въззивна жалба от ответника У., срещу постановеното по делото решение № 260161/02.10.2020 г. е оставена без движение с разпореждане от 22.10.2020 г., а на въззивника е изпратено съобщение, в едноседмичен срок от получаването му да представи по делото документ за внесена по сметка на Старозагорския окръжен съд държавна такса 450.19 лева за тази му жалба, с указание, че в противен случай същата ще му бъде върната (л. 103). Това съобщение е получено от въззивника редовно на 03.11.2020 г., по реда на чл. 50, ал. 3 ГПК, видно от върната по делото разписка (л.
106).
В даденият му срок, изтекъл на 10.11.2020 г., въззивникът не е отстранил посочената нередовност на въззивната си жалба (чл.
261, т. 4 ГПК).
При това положение, съдът намери, че е налице хипотезата на чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, на което основание Р А З П О Р Е Д И:
ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 264954/20.10.2020 г. на въззивника У., поради неотстраняване в срок на допусната в нея нередовност.
РАЗПОРЕЖДАНЕТО може да бъде обжалвано от въззивника с частна жалба пред Старозагорския окръжен съд в едноседмичен срок от връчването му на същия.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: