Определение № 580 от 27.04.2020, Административен съд - Пловдив
- Съд
- Административен съд - Пловдив
- Дело
- Административно дело 776/2020
- Вид
- Определение № 580
- Подписан
- 27.04.2020
- В сила
- 08.05.2020
- Състав
- ЛЮБОМИРА КИРИЛОВА НЕСТОРОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 144 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 150, ал.1, т. 5, т.6 и т.7 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 150, ал.1, т. 5, т.6 и т.7 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 150, ал.1, т. 5, т.6 и т.7 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.151 т.3 · Административнопроцесуален кодекс
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД - ПЛОВДИВ
О П Р
Е Д Е Л Е Н И Е
№ 580/27.4.2020г. гр. Пловдив, 27.04.2020г.
В
ИМЕТО НА НАРОДА
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД - ПЛОВДИВ, петнадесети състав, в закрито заседание на двадесет и седми април, две хиляди и двадесета година в състав
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЛЮБОМИРА НЕСТОРОВА като разгледа докладваното АД №776 по описа за 2020г. на Административен съд – Пловдив, намира за установено следното:
Производството по делото е образувано по жалба на лишения от свобода Д.Р.С. против нареждане за превеждането му в затвора в гр. Пазарджик.
С
Разпореждане от 09.04.2020г Съдът е дал подробни указания на жалбоподателя във връзка с уточняване на жалбата и внасяне на държавна такса. Изрично е указал на Началника на затвора –Пловдив да съдейства на Д. С. за изпълнение на указанията.
На
21.04.2020г. в деловодството на ПАС е постъпила административната преписка, от която става ясно, че със Заповед № Л-1284 от 06.03.2020г. на Главен директор на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ , на основание чл. 58, т.2 от ЗИНС е наредено Д.Р.С. да бъде преведен в затвора –гр. Пазарджик за доизтърпяване на наложеното наказание.
Седемдневният преклузивен срок, изчислен съобразно чл. 60, ал. 5 вр. с ал. 6 от ГПК вр. с чл.
144 от АПК е изтекъл на 21.04.2020 г. Разпореждането на съда, с което жалбата е оставена без движение, дадените с него указания за отстраняване на констатираните й нередовности, начинът на отстраняването им и последиците от неизпълнение указанията на съда са изчерпателни и пълни, като по същия начин те са съобщени и на жалбоподателя.
Въпреки предоставената му от съда възможност, до настоящия момент, същите не са отстранени, поради което жалбата следва да се остави без разглеждане.
Съдът намира, че не е спазено изискването на чл. 150, ал.1, т.
5, т.6 и т.7 от АПК и чл.151 т.3 от АПК, поради което производството по делото ще се прекрати.
Воден от горното и на основание чл.158 ал. 3 от АПК Съдът
О П
Р Е Д
Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Д.Р.С. против нареждане за превеждането му в затвора в гр. Пазарджик, обективирано в Заповед
№ Л-1284 от 06.03.2020г. на Главен директор на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело №776 по описа за 2020 г. на Административен съд -Пловдив.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред
Върховния административен съд, в 7-дневен срок от получаване на съобщението .
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: