Определение № 2034 от 04.10.2022, Административен съд - Пазарджик
- Съд
- Административен съд - Пазарджик
- Дело
- Касационно административно дело 861/2022
- Вид
- Определение № 2034
- Подписан
- 04.10.2022
- Състав
- СВЕТОМИР ВИТКОВ БАБАКОВ, ГЕОРГИ ГОСПОДИНОВ ПЕТРОВ, МАРИЯ БЕЛЕВА ХУБЧЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 213а, ал. 2 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 213а, ал. 6 т. 2 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 215, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№2034/4.10.2022г. гр.Пазарджик
Административен съд- Пазарджик, в закрито заседание на четвърти октомври през две хиляди и двадесет и втора година, в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ГЕОРГИ ПЕТРОВ
ЧЛЕНОВЕ: МАРИЯ ХУБЧЕВА
СВЕТОМИР БАБАКОВ като разгледа докладваното от съдия С. Бабаков частно касационно дело № 861 по описа за 2022г. на Административен съд-Пазарджик, за да се произнесе, взе предвид следното:
Постъпила е частна жалба вх.№ 6874/24.08.2022 г. на Административен съд-Пазарджик, подадена от Д.Г.А., понастоящем в Затвора-гр. Пазарджик, срещу Разпореждане № 1691/04.08.2022 г. по адм. дело № 158/2021 г. на Административен съд-Пазарджик, с което е оставена без разглеждане жалбата му срещу Определение № 1038 от 29.06.2022 г., постановено по адм. д. 158/21 г. на Адм. съд Пазарджик.
С Разпореждане
№ 1846/26.08.2022 г., Административен съд-Пазарджик е оставил без движение частната жалба на А., като е задължил началника на Затвора-гр. Пазарджик да предостави информация относно датата, на която Д.А. е предал на отговорния орган на Затвора жалбата си за изпращането й до съда.
С писмо вх.№ 7009/02.09.2022 г. началникът на
Затвора-гр. Пазарджик уведомява съда, че частната жалба на А. не е постъпвала в администрацията на затвора и в деловодната му програма няма заведена такава жалба, съответно не е даден входящ/изходящ номер.
Разпореждане
№ 1691/04.08.2022 г. по адм. дело № 158/2021 г. на Административен съд-Пазарджик е връчено лично на Д.А. на 12.08.2022 г., съобразно приложената разписка за връчено съобщение, в което е посочено, че същото подлежи на обжалване в 7–дневен срок от съобщаването му пред тричленен състав на Административен съд-Пазарджик.
Частната жалба е подадена по пощата като на плика е поставена дата на приемане 23.08.2022 г. и е заведена в деловодството на съда с вх .№ 6846/24.08.2022 г.
Срокът за обжалване на разпореждането е изтекъл на 19.08.2022 г. (петък – работен ден), като частната жалба е подадена след този срок и се явява недопустима, поради което на основание чл. 236, във вр. чл. 213а, ал. 2 във вр. чл. 215, т. 3 АПК следва да се остави без разглеждане.
С оглед изложеното и на основание чл.
213а, ал. 6 т. 2 от АПК Административен съд-Пазарджик, 12- ти касационен състав О П Р Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частната жалба на Д.Г.А. срещу Разпореждане № 1691/04.08.2022 г. по адм. дело № 158/2021 г. на Административен съд-Пазарджик.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му.
Препис от определението да се изпрати на частния жалбоподател.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:/п
ЧЛЕНОВЕ:
1./п/
2./п/