Определение № 176 от 15.10.2025, Районен съд - Сливница
- Съд
- Районен съд - Сливница
- Дело
- Административно наказателно дело 89/2024
- Вид
- Определение № 176
- Подписан
- 15.10.2025
- В сила
- 07.11.2025
- Състав
- Ангелина Гергинова Гергинска
Цитирани разпоредби
- чл. 59, ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл. 63г · Закон за административните нарушения и наказания
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 176 гр. Сливница, 15.10.2025 г.
РАЙОНЕН СЪД – СЛИВНИЦА, VI-ТИ НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в публично заседание на четвърти юли през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: Ангелина Г. Гергинска при участието на секретаря Мария В. И. като разгледа докладваното от Ангелина Г. Гергинска Административно наказателно дело № 20241890200089 по описа за 2024 година Производството е по реда на чл. 58д и следващите от ЗАНН.
Образувано е по жалба на С. Х. К., с ЕГН **********, против Наказателно постановление № BG08092023/5800/P8-1198 от 22.12.2023 г., издадено от Директора на Национално тол управление към Агенция "Пътна инфраструктура" - гр. София, с което на жалбоподателя е наложено административно наказание "глоба" в размер на 1800 /хиляда и осемстотин лева/ за нарушение по чл. 179, ал. 3а от Закона за движение по пътищата /ЗДвП/.
Съдът е разгледал делото в открито съдебно заседание на 04.07.2024 г., като е обявил съдебните прения за приключени и, че ще се произнесе с решение в срок.
При постановяване на решението, съдът констатира, че, видно от приложеното към административнонаказателната преписка известие за доставяне /лист 108 от делото/, процесното наказателно постановление № 5800/Р8-1198/22.12.2023 г. е връчено на С. Х. К. на 11.01.2024 г. С оглед на това 14-дневният срок за обжалване на наказателното постановление, предвиден в разпоредбата на чл. 59, ал. 2 от ЗАНН, е изтекъл на 25.01.2024 г.
/присъствен ден/, съответно на 26.01.2024 г. процесното НП е влязло в сила.
Жалбата срещу същото, предмет на настоящото производство, е депозирана на 08.02.2024 г., т. е. след изтичане на срока за обжалване.
Предвид гореизложеното, съдът намира, че процесната жалба е процесуално недопустима, поради което същата следва да бъде оставена без разглеждане, а съдебното производство по делото следва да бъде прекратено.
Така мотивиран и на основание чл. 63г от ЗАНН, съдът 1
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на С. Х. К., с ЕГН **********, против Наказателно постановление № BG08092023/5800/P8-1198 от 22.12.2023 г., издадено от Директора на Национално тол управление към Агенция "Пътна инфраструктура" - гр. София.
ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД № 89/2024 г. по описа на Районен съд - Сливница.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване пред Административен съд София област в седемдневен срок от получаване на съобщението за изготвянето му.
Препис от определението да се изпрати на страните.
Съдия при Районен съд – Сливница: _______________________ 2