Определение № 599 от 23.04.2025, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Търговско дело 42/2025
- Вид
- Определение № 599
- Подписан
- 23.04.2025
- В сила
- 05.06.2025
- Състав
- Диана Колева Стоянова
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл.625 · Търговски закон
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 599 гр. Варна, 23.04.2025 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА в закрито заседание на двадесет и трети април през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: Диана К. Стоянова като разгледа докладваното от Диана К. Стоянова Търговско дело № 20253100900042 по описа за 2025 година за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е образувано по искова молба от Д. П. Г. и Е. В. П. срещу „ВКС“ ООД с правно основание чл.625 от ТЗ.
С разпореждане №422/23.01.2025г. производството по делото е било оставено без движение, с указания до ищеца за отстраняване нередовностите на исковата молба в едноседмичен срок от получаване на съобщението.
Съобщението за разпореждането е връчено на Д. П. на 05.02.2025г. и на 08.04.2025г. на Е. П..
Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 15.04.2025г.
От материалите по делото се установява, че и към датата на настоящото закрито съдебно заседание, ищците не са изпълнили указанията на съда.
Съдът като съобрази изложеното намира, че са налице предпоставките на чл.129, ал.3 от ГПК за връщане на исковата молба и за прекратяване на производството по делото.
Водим от горното съдът
ОПРЕДЕЛИ:
П Р Е К Р А Т Я В А производството по търговско дело
№20253100900042/2025г., по описа на Окръжен съд – Варна, образувано по 1 искова молба по чл.625 от ТЗ от Д. П. Г. и Е. В. П. срещу „ВКС“ ООД на основание чл.129, ал.3 от ГПК.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на ищците пред Варненски апелативен съд.
Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________ 2