Определение № 258 от 25.03.2025, Районен съд - Сливен
- Съд
- Районен съд - Сливен
- Дело
- Административно наказателно дело 289/2025
- Вид
- Определение № 258
- Подписан
- 25.03.2025
- В сила
- 17.04.2025
- Състав
- Анна Костадинова Димитрова
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 258 гр. Сливен, 25.03.2025 г.
РАЙОНЕН СЪД – СЛИВЕН, V СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и пети март през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: Анна К. Димитрова като разгледа докладваното от Анна К. Димитрова Административно наказателно дело № 20252230200289 по описа за 2025 година Производството по делото е образувано по повод жалба от А. С. Н. против НП № 24-0804-010204 от 09.01.2025 г., издадено от Началник сектор в ОД на МВР - гр. Сливен, РУ-Сливен.
Жалбата е депозирана в РС – Сливен, а не чрез АНО, поради което съдът е изискал цялата административно - наказателна преписка. След получаване на същата, от приложеното НП, е видно че то е връчено на жалбоподателя на 18.02.2025 г.
Срокът за обжалване на НП е 14 дневен от датата на получаване на същото, т.е. на 05.03.2025 г. /датата на подаване на жалбата съобразно пощенското клеймо, поставена при приемането на плика в гр. Свиленград/ този срок е бил изтекъл.
Срокът за обжалване на НП е изтекъл на 04.03.2025 г., който е бил работен ден и след изтичането му е изтекъл и срокът за обжалване на НП, издадено на жалбоподателя. Именно поради това и на обжалваното НП е отразено, че е влязло в сила на 05.03.2025 г.
Ето защо съдът намира, че подадената жалба е недопустима и като такава следва да се върне на подателя, а производството по АНД № 289/2025 г. по описа на СлРС да бъде прекратено.
С оглед гореизложеното съдът :
ОПРЕДЕЛИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 289/2025 г. по описа на СлРС.
1
ВРЪЩА подадената от А. С. Н., от гр. Свиленград, ЕГН ********** жалба против НП № 24-0804-010204 от 09.01.2025 г., издаден от Началник сектор в ОД на МВР - гр. Сливен, РУ-Сливен, като НЕДОПУСТИМА.
Определението подлежи на обжалване в 15 дневен срок от съобщаването му пред СлАС.
Съдия при Районен съд – Сливен: _______________________ 2