Определение № 91 от 07.03.2022, Районен съд - Враца
- Съд
- Районен съд - Враца
- Дело
- Административно наказателно дело 1141/2021
- Вид
- Определение № 91
- Подписан
- 07.03.2022
- В сила
- 30.03.2022
- Състав
- Стела Петрова Колчева
Цитирани разпоредби
- чл.63г · Закон за административните нарушения и наказания
- чл. 139, ал.1,т.2 · Закон за движението по пътищата
- чл.177, ал.3,т.1 · Закон за движението по пътищата
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 91 гр. Враца, 07.03.2022 г.
РАЙОНЕН СЪД – ВРАЦА, V НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на седми март през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: Стела П. Колчева като разгледа докладваното от Стела П. Колчева Административно наказателно дело № 20211420201141 по описа за 2021 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Настоящето производство е образувано по жалба на Р. К. В. против НП №26-0000586/25.10.21 г. на Директора на РД”АА”-Враца, с което за извършено нарушение по чл. 139, ал.1,т.2 ЗДвП, на жалбоподателя е наложена глоба в размер на 500.00 лв. на основание чл.177, ал.3,т.1 от ЗДвП.
С разпореждане №677/23.11.2021 г., съдията – докладчик е оставил жалбата без движение и е дал указания в 7-дневен срок от получаване на съобщението да се представят доказателства за срочното подаване на жалбата от страна на жалбоподателя. Съобщението е получено на 21.02.2022 г. и срокът за изпълнение на дадените указания е изтекъл на 28.02.2022 г. /работен ден/, като и към настоящия момент дадените указания не са изпълнени.
При горните данни следва да се приеме, че депозираната жалба е подадена извън законовия срок за обжалване, което я прави процесуално недопустима. Ето защо жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото следва да бъде прекратено.
Водим от горното и на основание чл.63г ЗАНН, съдът ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ
БЕЗ
РАЗГЛЕЖДАНЕ
1 депозираната от
Р.
К.
В.,
ЕГН:**********, жалба срещу
Наказателно постановление
260000586/25.10.2021 г., издадено от Директора на РД„АА”-Враца като ПРОЦЕСУАЛНО НЕДОПУСТИМА.
ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД №1141/21 г. по описа на ВРС.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Административен съд-Враца в 7-дневен срок от връчване на препис от същото на страните.
Съдия при Районен съд – Враца: _______________________ 2