Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 91 от 07.03.2022, Районен съд - Враца

Съд
Районен съд - Враца
Дело
Административно наказателно дело 1141/2021
Вид
Определение № 91
Подписан
07.03.2022
В сила
30.03.2022
Състав
Стела Петрова Колчева

Цитирани разпоредби

  • чл.63г · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл. 139, ал.1,т.2 · Закон за движението по пътищата
  • чл.177, ал.3,т.1 · Закон за движението по пътищата

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 91 гр. Враца, 07.03.2022 г.

РАЙОНЕН СЪД – ВРАЦА, V НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на седми март през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: Стела П. Колчева като разгледа докладваното от Стела П. Колчева Административно наказателно дело № 20211420201141 по описа за 2021 година за да се произнесе, взе предвид следното:

Настоящето производство е образувано по жалба на Р. К. В. против НП №26-0000586/25.10.21 г. на Директора на РД”АА”-Враца, с което за извършено нарушение по чл. 139, ал.1,т.2 ЗДвП, на жалбоподателя е наложена глоба в размер на 500.00 лв. на основание чл.177, ал.3,т.1 от ЗДвП.

С разпореждане №677/23.11.2021 г., съдията – докладчик е оставил жалбата без движение и е дал указания в 7-дневен срок от получаване на съобщението да се представят доказателства за срочното подаване на жалбата от страна на жалбоподателя. Съобщението е получено на 21.02.2022 г. и срокът за изпълнение на дадените указания е изтекъл на 28.02.2022 г. /работен ден/, като и към настоящия момент дадените указания не са изпълнени.

При горните данни следва да се приеме, че депозираната жалба е подадена извън законовия срок за обжалване, което я прави процесуално недопустима. Ето защо жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото следва да бъде прекратено.

Водим от горното и на основание чл.63г ЗАНН, съдът ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ

БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ

1 депозираната от

Р.

К.

В.,

ЕГН:**********, жалба срещу

Наказателно постановление

260000586/25.10.2021 г., издадено от Директора на РД„АА”-Враца като ПРОЦЕСУАЛНО НЕДОПУСТИМА.

ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД №1141/21 г. по описа на ВРС.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Административен съд-Враца в 7-дневен срок от връчване на препис от същото на страните.

Съдия при Районен съд – Враца: _______________________ 2