Разпореждане № 127807 от 16.10.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 52836/2022
- Вид
- Разпореждане № 127807
- Подписан
- 16.10.2023
- В сила
- 16.10.2023
- Състав
- СИЛВИЯ ВЕНЦИСЛАВОВА ТАЧЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 127807 гр. София, 16.10.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 84 СЪСТАВ, в закрито заседание на шестнадесети октомври през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: С. В. ТАЧЕВА като разгледа докладваното от С. В. ТАЧЕВА Гражданско дело № 20221110152836 по описа за 2022 година
Производството е по реда на чл. 248 и от Гражданския процесуален кодекс (ГПК).
Направено е искане, с молба от 03.10.2023г., от молителя Ц. Е. М. за изменение на решението в частта за разноските. С молбата се иска от съда да бъде освободен молителя от заплащане на сумата от 300 лв., представляваща държавна такса.
При проверка на подадената молба, съдът намира от фактическа и правна страна следното:
Производството
№10750/22.06.2023г. по делото е приключило с влязло в сила решение
Молбата за изменение на решението в частта за разноските е подадена на 03.10.2023г.
Съгласно чл. 248, ал. 1 ГПК: “В срока за обжалване, а ако решението е необжалваемо в едномесечен срок от постановяването му, съдът по искане на страната може да допълни или измени постановеното решение в частта му за разноските“.
В конкретния случай молбата е подадена след изтичане срока за обжалване на решението, който изтича на 22.07.2023г.
Ето защо молбата е подадена извън срока и е процесуално недопустима.
Така мотивиран, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ подадената от молителя Ц. Е. М. молба с вх.№273397 от 03.10.2023г. за изменение на решението в частта за разноските.
РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване в едноседмичен срок от връчването на молителя пред Софийския градски съд.
1
Препис от разпореждането да се изпрати на молителя Ц. Е. М..
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2