Определение № 92 от 10.03.2021, Административен съд - Враца
- Съд
- Административен съд - Враца
- Дело
- Административно дело 50/2021
- Вид
- Определение № 92
- Подписан
- 10.03.2021
- В сила
- 20.03.2021
- Състав
- МИГЛЕНА РАДЕНКОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 138 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 151, т. 3 и т. 4 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 151, т. 3 и т. 4 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 60, ал. 5 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 61, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 1, ал. 1 · Закон за отговорността на държавата и общините за вреди
Р А З П О Р Е Ж Д А Н
Е
№ 92 гр.Враца,
10.03.2021 г.
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД
ВРАЦА, V състав, в закрито заседание на 10.03.2021 г. през две хиляди двадесет и първа година в състав:
АДМ.
СЪДИЯ: МИГЛЕНА РАДЕНКОВА като разгледа докладваното от съдия РАДЕНКОВА адм. дело № 50/2021 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по делото е образувано по предявен от В.П.Т. *** иск, с правно основание чл. 1, ал. 1 от ЗОДОВ.
С разпореждане от 19.02.2021 г. съдът е констатирал нередовности при подаване на иска, поради което е оставил без движение производството по делото.
На ищеца са дадени указания да отстрани допуснатите нередовности, като в 7-дневен срок от уведомяването, с писмена молба, с препис за насрещната страна да: 1. посочи ответник по иска; 2. да представи в канцеларията на Административен съд гр.Враца документ за платена държавна такса в полза на същия съд в размер на 10,00 лева, съгласно т. 2б, б. ”а” от Тарифа № 1 от ЗДТ и представи вносната бележка в деловодството на съда; 3. да представи и доказателствата, с които ще установява претенциите си.
Ищецът изрично е предупреден за последиците при неизпълнение на указанията.
Съобщението с така дадените указания е връчено на 23.02.2021 г. - вторник, на лицето - лично.
При така установеното от фактическа страна, съдът намира следното:
Съгласно разпоредбата на чл. 60, ал. 5 от ГПК, срокът който се брои на дни, се изчислява от деня, следващ този, от който започва да тече срокът, и изтича в края на последния ден. В случая определения срок за изпълнение на дадените указания, съобразно чл. 60, ал. 5 и чл. 61, ал. 2 от ГПК, е изтекъл на 02.03.2021 г. – вторник.
Съдът констатира, че дадените указания не са изпълнени нито в определения срок, нито до настоящият момент.
С оглед изложеното, съдът счита, че са налице условията в разпоредбата на чл. 158, ал. 3 от АПК за оставяне на иска без разглеждане и прекратяване на производството по делото, поради неотстраняване в указания срок на нередовностите на иска.
Препис от настоящото разпореждане следва да се изпрати на оспорващия, на основание чл.
138 от АПК.
Водим от гореизложеното и на основание чл. 158, ал. 3 вр. чл. 158, ал. 1 и чл. 151, т. 3 и т. 4 от АПК съдът
Р А З П О Р Е Д И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ предявеният от В.П.Т. *** иск, с правно основание чл. 1, ал. 1 от ЗОДОВ.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 50/2021 г. по описа на АС-Враца.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховен административен съд в 7-дневен срок от уведомяване на оспорващия.
На основание чл. 138 от АПК препис от настоящото разпореждане да се изпрати на оспорващия.
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: