Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 31665 от 05.08.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 38870/2024
Вид
Определение № 31665
Подписан
05.08.2024
Състав
ЕЛИ ДИМИТРОВА АНАСТАСОВА

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 31665 гр. София, 05.08.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 32 СЪСТАВ, в закрито заседание на пети август през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: ЕЛИ Д. АНАСТАСОВА като разгледа докладваното от ЕЛИ Д. АНАСТАСОВА Гражданско дело № 20241110138870 по описа за 2024 година

Производството по делото е образувано по искова молба от Д. Т. Р., М. Т. Р. и Р.

Ф. Р..

При извършване на служебна проверка относно допустимостта производството и редовността на исковата молба, съдът констатира следното: на

С разпореждане от 28.06.2024г. съдът е дал указания на ищците за отстраняване на констатирани в исковата молба нередовности. Указанията на съда и неблагоприятните последици от неизпълнението им са съобщени на процесуалния представител на ищците на съдебния адрес, посочен от ищеца в ИМ на 04.07.2024г., видно от извършеното отбелязване. При това положение, едноседмичният срок, даден с разпореждането от 28.06.2024г. е изтекъл на 12.07.2024г.

В указания му срок, а и към настоящия момент, ищците не са изпълнили дадените им указания. Предвид констатираното неизпълнение и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да се върне като нередовна, а производството по делото – да се прекрати.

С оглед изложените мотиви, СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 32 С-В:

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА искова молба с вх. № 213498/28.06.2024г., подадена от Д. Т. Р., М. Т.

Р. и Р. Ф. Р..

ПРЕКРАТЯВА производството по гр. д. № 38870/2024г. по описа на СРС, I ГО, 32 с-в.

1

Определението може да се обжалва с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на ищците пред Софийски градски съд.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2