Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 112097 от 17.11.2022, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 44728/2020
Вид
Разпореждане № 112097
Подписан
17.11.2022
В сила
17.11.2022
Състав
КРАСЕН ПЛАМЕНОВ ВЪЛЕВ

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 112097 гр. София, 17.11.2022 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 46 СЪСТАВ, в закрито заседание на седемнадесети ноември през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: КРАСЕН ПЛ. ВЪЛЕВ като разгледа докладваното от КРАСЕН ПЛ. ВЪЛЕВ Гражданско дело № 20201110144728 по описа за 2020 година

Производството е по реда на чл. 258 и сл. ГПК.

С Разпореждане от 26.09.2022 г. е оставена без движение насрещна въззивна жалба с вх. №196379/21.09.2022 г. от Й. З. З. срещу Решение от 01.05.2022 г. по гр.д. №44728/2020 г. на СРС.

Указано е на жалбоподателя Й. З. З. в едноседмичен срок от съобщението да отстрани нередовностите на жалбата, като представи по делото доказателство за внесена по сметка на СГС държавна такса в размер на 120 лева и да представи пълномощно в полза на адв. Е. Д..

Изрично посочено в разпореждането е, че при неотстраняване на нередовностите в срок жалбата ще бъде върната.

Разпореждането е съобщено на жалбоподтеля н а 18.10.2022 г. Срокът е изтекъл на 25.10.2022 г., като указанията на съда не са изпълнени. Т.е. срокът за отстраняването на нередовностите е изтекъл и към настоящия момент същите не са отстранени, поради което съдът намира, че жалбата следва да бъде върната.

Поради това и на основание чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, Софийският районен съд РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА насрещна въззивна жалба с вх. №196379/21.09.2022 г. от Й. З. З. срещу Решение от 01.05.2022 г. по гр.д. №44728/2020 г. на СРС.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя пред СГС.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1

2