Определение № 18328 от 20.07.2022, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Частно гражданско дело 28092/2022
- Вид
- Определение № 18328
- Подписан
- 20.07.2022
- Състав
- ЕЛИ ДИМИТРОВА АНАСТАСОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 18328 гр. София, 20.07.2022 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 34 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесети юли през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: ЕЛИ Д. АНАСТАСОВА като разгледа докладваното от ЕЛИ Д. АНАСТАСОВА Частно гражданско дело № 20221110128092 по описа за 2022 година
Производството по делото е образувано по молба от П.М. Матев.
При извършване на служебна проверка относно допустимостта производството и редовността на исковата молба, съдът констатира следното: на
С разпореждане от 01.06.2022г. съдът е дал указания на ищеца за отстраняване на констатирани в молбата нередовности. Указанията на съда и неблагоприятните последици от неизпълнението им са съобщени на процесуалния представител на молителя на съдебния адрес, посочен от молителя в молбата на 13.06.2022г., видно от извършеното отбелязване. При това положение, едноседмичният срок, даден с разпореждането от 01.06.2022г. е изтекъл на 21.06.2022г.
В указания му срок, а и към настоящия момент, ищецът не е изпълнил дадените му указания. Предвид констатираното неизпълнение и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да се върне като нередовна, а производството по делото – да се прекрати.
С оглед изложените мотиви, СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 34 С-В:
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА молба с вх. № 107451/30.05.2022г., подадена от П.М. Матев, с ЕГН **********.
ПРЕКРАТЯВА производството по гр. д. № 28092/2022г. по описа на СРС, I ГО, 34 с-в.
Определението може да се обжалва с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на молителя пред Софийски градски съд.
1
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2