Разпореждане № 1770 от 18.09.2026, Окръжен съд - Перник
- Съд
- Окръжен съд - Перник
- Дело
- Въззивно гражданско дело 219/2026
- Вид
- Разпореждане № 1770
- Подписан
- 18.09.2026
- Състав
- КРИСТИАН БОЖИДАРОВ ПЕТРОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 280, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 284, ал. 3, т. 1, т. 3 и т. 4 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 284, ал. 3, т. 1, т. 3 и т. 4 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 284, ал. 3, т. 1, т. 3 и т. 4 · Граждански процесуален кодекс
- чл.286, ал.1, т.2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 1770 гр. Перник, 18.09.2026 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ПЕРНИК, ТРЕТИ ВЪЗЗИВЕН ГРАЖДАНСКИ
СЪСТАВ, в закрито заседание на осемнадесети септември през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: КРИСТИАН Б. ПЕТРОВ като разгледа докладваното от КРИСТИАН Б. ПЕТРОВ Въззивно гражданско дело № 20261700500219 по описа за 2026 година за да се произнесе взе предвид следното:
В срок е постъпила касационна жалба с вх. № 5992/20.07.2026 г. от К. К. Д., С.
Д. С. и К. Д. Т., чрез адв. Бл. Б., със съдебен адрес: *****, против решение № 217/10.06.2026 г., постановено по в.гр.д. № 219 по описа на Окръжен съд – Перник за 2026г.
С разпореждане № 1362 от 22.07.2026 г. на Окръжен съд гр. Перник касационната жалба е оставена без движение, тъй като същата не е съобразена с изискванията за редовност, предвидени в чл. 284, ал. 3, т. 1, т. 3 и т. 4 от ГПК, тъй като не са приложени: изложение на основанията за допускане на касационно обжалване по чл. 280, ал.1 ГПК; пълномощно за упълномощаване на адв. Бл. Б. за подаване на касационна жалба и за водене на делото пред ВКС, както и не е представен документ за внесена такса по сметка на ВКС за произнасяне по допускане на касационното обжалване в размер на 46.02 евро /съгласно чл.18, ал.2, т.1 от Тарифа за държавните такси, които се събират от съдилищата по ГПК - по 15.34 евро за всеки от жалбоподателите, тъй като всеки от тях, включително, когато са подали обща касационна жалба, дължи отделна такса.
Видно от съобщение по делото, препис от разпореждане № 1362 от 22.07.2026 г. е получен от касационните жалбоподатели чрез техния адвокат Бл. Б. на 02.09.2026 г.
Срокът за отстраняване на констатираните нередовности е изтекъл на 09.09.2026 г., като дадените указания не са изпълнени.
Предвид това, налице е хипотезата на чл.286, ал.1, т.2 от ГПК, като съдът 1
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА касационна жалба с вх. № 5992/20.07.2026 г. от К. К. Д., С. Д. С. и К.
Д. Т., чрез адв. Бл. Б., със съдебен адрес: *****, против решение № 217/10.06.2026 г., постановено по в.гр.д. № 219 по описа на Окръжен съд – Перник за 2026г.
Разпореждането подлежи на обжалване в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя, с частна жалба пред САС.
Съдия при Окръжен съд – Перник: _______________________ 2