Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 12964 от 11.10.2022, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
Административно дело 2207/2022
Вид
Разпореждане № 12964
Подписан
11.10.2022
В сила
10.12.2022
Състав
СТАНИСЛАВА ПЕТКОВА СТОЕВА, БОРИСЛАВ ГЕОРГИЕВ МИЛАЧКОВ, МАРИЯ ДИМИТРОВА ИВАНОВА ДАСКАЛОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 158 ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 70 ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№_______________ гр. Варна, 11 октомври 2022

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ВАРНА -

ІХ касационен състав, в закрито съдебно заседание на единадесети октомври, две хиляди двадесет и втора година, в състав :

ПРЕДСЕДАТЕЛ: БОРИСЛАВ МИЛАЧКОВ

М. ДАСКАЛОВА

СТАНИСЛАВА СТОЕВА като разгледа докладваното от съдия Ст. Стоева адм. дело № 2207/2022 г. на АдмС - Варна, за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по възражение на М.И.Г. *** срещу наложена с фиш глоба по чл. 178д от Закон за движението по пътищата /ЗДвП/.

Преписката е изпратена от ОД на МВР Варна за процедура по реда на Раздел VIII от Закона за административните нарушения и наказания /ЗАНН/ - „Възобновяване на административнонаказателните производства“.

С Разпореждане

№ 12115/26.09.2022г. съдът е оставил без движение молбата /възражение/ като е указал на молителката да заяви изрично поддържа ли подаденото възражение срещу фиш Серия Х № 0815272/12.07.2022г., да посочи основанието за възобновяване по смисъла на чл. 70 ал. 2 от ЗАНН и да заяви искането си до съда. Посочено е, че при неотстраняване на нередовностите в указания 7 дневен срок, молбата ще бъде оставена без разглеждане.

Съобщението за разпореждането е получено на 28.09.2022г. от Венета Г. – свекърва на молителката, с отразено задължение за предаване. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 5.10.2022г. до настоящия момент в съда не е постъпила молба с изпълнение на дадените в разпореждането указания.

На основание чл. 158 ал. 3 от АПК, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ОСТАВЯ БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ възражение за възобновяване на производството от М.И.Г..

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 2207/2022г. по описа на Административен съд Варна.

Разпореждането може да бъде обжалвано пред ВАС в седмодневен срок от получаване на съобщението с частна жалба.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ: 1.

2.