Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 369 от 11.08.2021, Административен съд - Враца

Съд
Административен съд - Враца
Дело
Административно дело 435/2021
Вид
Определение № 369
Подписан
11.08.2021
В сила
20.08.2021
Състав
КРАСИМИР ТОМОВ ГЕОРГИЕВ

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 369 гр. Враца, 11.08.2021 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ВРАЦА, втори състав, в закрито заседание на 11.08.2021 г. /единадесети аавгуст, две хиляди двадесет и първа година/, в състав:

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: КРАСИМИР ГЕОРГИЕВ като разгледа докладваното от съдия ГЕОРГИЕВ адм. дело № 435 по описа на АдмС – Враца за 2021 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството по делото е образувано въз основа на постъпил „СИГНАЛ ЗА ГАВРА С ПРАВОСЪДИЕ“ от Н.Е.С. ***, който сигнал е заведен с вх. № 3579/14.07.2021г. при АдмС-***.

С разпореждане от 28.07.2021г. на АдмС-Враца производството по делото е оставено без движение поради нередовност на сигнала, с указание за поправяне на нередовностите по него, за което е даден 7-дневен срок от уведомяването и указание, че при неизпълнение на дадените указания в срок, сигнала ще бъде оставен без разглеждане, а производството по делото прекратено.

Разпореждането от 28.07.2021 г. е получено от подалия сигнала Н.С. на 29.07.2021г. по реда на чл.44 ал.1 от ГПК, като същия след като се запознал с него, отказал да го получи. В определения от съда 7-дневен срок, който изтича на 06.08.2021г. /петък - присъствен ден/, както и до днес 11.08.2021г., същият не е изпълнил указанията на съда.

При така констатираното сигнала следва да бъде оставен без разглеждане и производството по делото следва да бъде прекратено.

С оглед гореизложеното и на основание чл. 158, ал.3 от АПК във вр. чл.150 ал.1 т.5, 6, 7 и 8 и чл.151 т.3 и т.4 от АПК. съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ „СИГНАЛ ЗА ГАВРА С ПРАВОСЪДИЕ“ от Н.Е.С. *** вх.№ 3579/14.07.2021г. при АдмС-***.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 435/2021 г. по описа на АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД ВРАЦА.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред ВЪРХОВНИЯ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, в 7/седмо/-дневен срок от уведомяването.

На основание чл. 138 от АПК препис от настоящото определение да се изпрати на лицето жалбоподател Н.Е.С..

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: