Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2864 от 12.11.2019, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
Административно дело 2899/2019
Вид
Определение № 2864
Подписан
12.11.2019
В сила
15.12.2019
Състав
ДАНИЕЛА ДИМИТРОВА НЕДЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.158 ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.158 ал.3 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 2019 година, гр.Варна

ВАРНЕНСКИ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, Дванадесети състав, в закрито заседание на дванадесети ноември две хиляди и деветнадесета година, в състав

СЪДИЯ: ДАНИЕЛА НЕДЕВА като разгледа докладваното от съдията адм.дело № 2899/2019г., по описа на Административен съд - Варна, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано по изпратено от Окръжен съд-Варна, Гражданско отделение, заявление от В.Б.Д..

С разпореждане №14153/24.10.2019г. производството по делото е оставено без движение и на жалбоподателя е указано в седмодневен срок от получаване на съобщението да изправи констатираните от съда нередовности, като посочи съда, който сезира; да посочи телефон, факс или електронен адрес ако има такъв; конкретен административния акт предмет на оспорване; указание в какво се състои незаконосъобразността на оспорения административен акт; в какво се състои искането до Административен съд-Варна.

Да представи доказателства за внесена по сметка на Административен съд –Варна държавна такса в размер на 10/десет/лева; препис от жалбата от писмените доказателства и от приложенията за връчване на страните.

С разпореждането на основание чл.158 ал.1 АПК е указано, че срокът за отстраняване на посочените нередовности е седем дни, като в случай на неизпълнение в указания от съда срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено. На 01.11.2019г. е връчено редовно съобщението с разпореждането за отстраняване на констатираните от съда нередовности по жалбата-лично на жалбоподателя. Седмодневният срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 08.11.2019г. петък – присъствен ден, като и до настоящият момент нередовностите не са изправени. Горният извод не се опровергава и от полученото по пощата на 08.11.2019г. и заведено със с.д.№16749/12.11.2019г. писмо от жалбоподателя, доколкото със същото не се отстраняват констатираните от съда нередовностите, не се прави искане за продължаване на срока за изпълнение на разпореждането, а се съдържа изложение на лични възприятия на жалбоподателя досежно посочени в същото имоти.

С факта на неизпълнение на указанията за отстраняване на нередовностите по жалбата и констатираното бездействие настъпват последиците на чл.158 ал.3 вр. ал.1 АПК.

При условие, че правото на оспорване не е упражнено в предвидената форма е налице процесуална пречка за извършването на следващи процесуални действия в съдебно административното производство. Наличието на предвидения от закона фактически състав обуславя приложимостта на установената неблагоприятна последица, свързана с оставяне на жалбата без разглеждане и прекратяване на това основание на образуваното съдебно производство.

Водим от горното, съдът на основание чл.158 ал.3 АПК, съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ заявление от В.Б.Д. изпратено от Окръжен съд-Варна, Гражданско отделение на Административен съд-Варна и заведено с вх.док.№15708/23.10.2019г.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм.дело №2899 по описа на Административен съд – Варна за 2019г.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба в седмодневен срок от получаване на съобщението до страните пред Върховен административен съд.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪДИЯ: