Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 79218 от 29.08.2022, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Частно гражданско дело 34335/2021
Вид
Разпореждане № 79218
Подписан
29.08.2022
Състав
СВЕТЛАНА ХРИСТОВА ПЕТКОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 410 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 414 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 60, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 79218 гр. София, 29.08.2022 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 81 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и девети август през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: СВЕТЛАНА ХР. П. като разгледа докладваното от СВЕТЛАНА ХР. П. Частно гражданско дело № 20211110134335 по описа за 2021 година

Производството е образувано по заявление за издаване на заповед за изпълнение по чл. 410 ГПК от *** срещу ИВ. П. Б., М. Б. К., АТ. Г. К. и Р.

АТ. К., като съдът е издал заповед за изпълнение на 29.06.2021г. Видно от приложените по делото разписки, заповедта за изпълнение е редовно връчена на длъжниците, както следва: на ИВ. П. Б. и на Р. АТ. К. на 13.07.2021г. на посочения по делото адрес чрез Петко Петков – зет със задължение да предаде; на М. Б. К. – лично на 15.08.2021г. и на АТ. Г. К. – лично на 03.10.2021г. От посочените дати започва да тече едномесечният срок по чл.

414 ГПК за депозиране на възражение. По делото е постъпило възражение единствено от длъжника М. Б. К.. Съгласно правилото, установено в чл. 60, ал. 3 ГПК, срокът за възражение на длъжника М. Б. К. е изтекъл на 15.09.2021г. /сряда/, а такова е подадено до съда на 16.09.2021г. /датата на пощенско клеймо/, поради което същото е просрочено, заповедта за изпълнение е влязла в сила и следва да се издаде изпълнителен лист.

Доколкото по делото останалите длъжници не са възразили срещу издадената заповед в законоустановения срок, заповедта е влязла в сила и следва да се издаде изпълнителен лист и за тях.

Така мотивиран, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ДА СЕ ИЗДАДЕ изпълнителен лист по ч.гр.д. № 34335/2021г. по описа 1 на СРС, 81-ви състав.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в двуседмичен срок от връчването му на длъжниците.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2