Определение № 75 от 22.02.2021, Административен съд - Враца
- Съд
- Административен съд - Враца
- Дело
- Административно дело 44/2021
- Вид
- Определение № 75
- Подписан
- 22.02.2021
- В сила
- 02.04.2021
- Състав
- ТАТЯНА ЛЮБЕНОВА КОЦЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.133, ал.1 изр.първо · Административнопроцесуален кодекс
- чл.135, ал.2 · Административнопроцесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№75 гр.
Враца, 22.02.2021г.
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД – ВРАЦА, шести състав, в закрито заседание на 22.02.2021г. /двадесет и втори февруари две хиляди двадесет и първа/ година в състав:
АДМ.
СЪДИЯ: ТАТЯНА КОЦЕВА като разгледа докладваното от съдията адм. дело №44 по описа на АдмС – Враца за 2021г. и за да се произнесе, взе предвид следното:
С определение №91/14.01.2021г., постановено по адм.дело № 1146/2020г. на АдмС-Плевен е прекратено производството по делото на основание чл.135, ал.2 вр. чл.133, ал.1 изр.първо АПК и същото е изпратено по подсъдност на АдмС-Враца.
Производството по делото е образувано въз основа на заявление/жалба от Н.С. от 30.12.2020г., с приложени множество сигнали-жалби в пояснения, за нищожност в защита, сигнал за злоупотреба с власт и права и т.н. От съдържанието на същото не може да се определи предмета на делото.
Поради нередовност на така депозираната заявление/жалба с разпореждане на съда от 02.02.2021г. производството по делото е оставено без движение и на Н.С. са дадени задължителни за изпълнение указания подробно конкретизирани в същото.
С изпратеното съобщение на същият е указано, че при неизпълнение на дадените указания в срок производството по делото ще бъде прекратено.
Видно от разписка получена на 05.02.2021г. съобщението, ведно с разпореждането е получено лично от С.. Във вр. с така дадените указания от съда на 09.02.2021г. по делото от Н.С. е постъпил протест пояснение, недопустимост в защита вх.№ 289.
Съдът намира, че от страна на С. не са изпълнени дадените от съда указания с разпореждане от 02.02.2021г., подробно конкретизирани в същото. Съобщението за тяхното изпълнение е получено лично от С. на 05.02.2021г., като срокът за тяхното изпълнение е изтекъл на 12.02.2021г. /присъствен ден/. Не са отстранени в срок констатираните нередовности по депозираната жалба/заявление от страна на С.,въпреки дадените от съда указания. В срока за отстраняване на нередовности на заявлението/жалбата не е представена и вносна бележка, от която да е видно заплащането на държавната такса.
С депозирания по делото протест пояснение, недопустимост в защита вх.№289/09.02.2021г. от С. не може да се приеме, че са изпълнени указанията на съда дадени с горепосоченото разпореждане. От съдържанието на същия не може да се приеме, че жалбата отговаря на изискванията на закона за нейната допустимост. Сезирането от Н.С. е с нередовна жалба/заявление, която не отговаря на изискванията на чл. 150, ал.1 и чл.151, т.3