Разпореждане № 634 от 18.01.2024, Административен съд - Варна
- Съд
- Административен съд - Варна
- Дело
- Касационно административно наказателно дело 2073/2023
- Вид
- Разпореждане № 634
- Подписан
- 18.01.2024
- Състав
- Васил Пеловски, Мария Желязкова, Таня Димитрова
Цитирани разпоредби
- чл. 213а, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 235а · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 236 · Административнопроцесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 634
Варна, 18.01.2024 г.
Административният съд - Варна - VII тричленен състав, в закрито заседание в състав:
Председател:
МАРИЯ ЖЕЛЯЗКОВА
Членове:
ТАНЯ ДИМИТРОВА
ВАСИЛ ПЕЛОВСКИ като разгледа докладваното от съдията кнахд № 2073 по описа за 2023 година на Административен съд - Варна, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е образувано по частна жалба с вх. № 17907/13.12.2023г. от Агенция „Пътна инфраструктура“, чрез юрисконсулт П., против протоколно определение от 23.11.2023 г. постановено по КАНД № 2073/2023г. на Административен съд-Варна, с което е спряно производството по делото, до приключване на дело С-61/2023г. на СЕС. Към същата е представено пълномощно и препис от частната жалба. Не са представени доказателства за платена държавна такса по сметка на ВАС.
С Разпореждане № 10410 от 15.12.2023 г. съдът указва на частния жалбоподател, на основание чл. 213а, ал. 1 във вр. с чл. 236 АПК, да отстрани нередовностите на частната жалба, като внесе по сметка на Върховния административен съд (ВАС) държавна такса в размер на 30 (тридесет) лева, на основание чл. 235а АПК и представи по делото оригинал на платежния документ. В Разпореждането изрично е указано, че при неизпълнението му, в срок, частната жалба ще бъде върната.
Разпореждането от 15.12.2023 г. е редовно съобщено на Агенция „Пътна инфраструктура“ на 03.01.2024 г. Съобщението е получено от служителя А. С. – юрисконсулт, който факт е удостоверен с подпис на последния.
До постановяване на настоящото Определение нередовностите на частната жалба не са отстранени, като срокът за това е изтекъл на 10.01.2024 г., сряда – присъствен ден.
По изложените съображения и на основание чл. 213а, ал. 1 във вр. с чл. 236 АПК, АдмС-Варна, VII тричленен състав
Р А З П О Р Е Д И :
ВРЪЩА частната жалба с вх. № 17907/13.12.2023 г. от Агенция „Пътна инфраструктура“, против протоколно определение от 23.11.2023 г. постановено по КАНД № 2073/2023г. на АдмС-Варна.
Разпореждането може да се обжалва с частна жалба пред Върховния административен съд на Република България, в 7-дневен срок от връчването му на частния жалбоподател.
Председател:
Членове: