Определение № 574 от 12.09.2022, Административен съд - Стара Загора
- Съд
- Административен съд - Стара Загора
- Дело
- Административно дело 576/2022
- Вид
- Определение № 574
- Подписан
- 12.09.2022
- В сила
- 28.10.2022
- Състав
- ЯНИЦА СЪБЧЕВА СЪБЕВА ЧЕНАЛОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 151 т.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 574
Гр.Стара Загора, 12.09.2022 г.
Старозагорският административен съд, в закрито заседание на дванадесети септември през две хиляди двадесет и втора година, осми състав:
СЪДИЯ: ЯНИЦА ЧЕНАЛОВА
Като разгледа докладваното от съдия Яница Ченалова адм.д. № 576 по описа за 2022 година, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по делото е образувано по жалба от „РИО“ ЕООД, ЕИК *********, със седалище и адрес на управление: гр. ***, представлявано от Д.Н.Д., срещу Заповед за налагане на ПАМ № ФК-140-0450023/17.05.2022 г., издадена от М.ЙО.Р. – Началник отдел „Оперативни дейности“ – Пловдив в ЦУ на НАП, потвърдена с Решение № ГДФК-93/29.06.2022 г. на Директор на Дирекция „Оперативни дейности“ в Главна дирекция „Фискален контрол“ в ЦУ на НАП.
С разпореждане от 22.08.2022 г. жалбата е оставена без движение за отстраняване на нередовности на основание чл. 158 ал.1 вр. с чл. 151 т.3 от АПК вр. с т. 2б, б. „б“ от Тарифа №1 към Закона за държавните такси за таксите, събирани от съдилищата, прокуратурата, следствените служби и Министерството на правосъдието. На подателя е даден 7-дневен срок да внесе по сметка на Административен съд – Стара Загора държавна такса в размер на 50 лв. и в същия срок да представи платежния документ за внесената държавна такса по делото.
Съобщението за указанията е връчено на 23.08.2022 г. на адреса на управление на дружеството-жалбоподател – гр. ***, на Р.И. – майка на управителя на дружеството. /л.40 от делото/.
В дадения 7-дневен срок, изтекъл на 30.08.2022г. /присъствен ден/, както и до настоящия момент, установено при извършена служебна проверка, посочената нередовност не е отстранена.
Предвид неизпълнените в срок указания за отстраняване на нередовността в подадената жалба, съдът следва да остави без разглеждане подадената жалба и да прекрати образуваното въз основа на нея производство.
По тези съображения и на основание чл.158, ал.3 вр. чл.151, т.3 от АПК съдът О П Р Е Д Е Л И
:
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на „РИО“ ЕООД, ЕИК *********, със седалище и адрес на управление: гр. ***, представлявано от Д.Н.Д., срещу Заповед за налагане на ПАМ № ФК-140-0450023/17.05.2022 г., издадена от М.ЙО.Р. – Началник отдел „Оперативни дейности“ – Пловдив в ЦУ на НАП, потвърдена с Решение № ГДФК-93/29.06.2022 г. на Директор на Дирекция „Оперативни дейности“ в Главна дирекция „Фискален контрол“ в ЦУ на НАП, поради неотстраняване на нередовности.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 576/2022 г. по описа на Административен съд Стара Загора.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването му на страните пред ВАС.
СЪДИЯ: