Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 2492 от 17.06.2022, Районен съд - Враца

Съд
Районен съд - Враца
Дело
Гражданско дело 1177/2022
Вид
Разпореждане № 2492
Подписан
17.06.2022
В сила
01.07.2022
Състав
Иван Валериев Никифорски

Цитирани разпоредби

  • чл. 127 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 128 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 63 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 78, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.83, ал.2 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 2492 гр. Враца, 17.06.2022 г.

РАЙОНЕН СЪД – ВРАЦА, I ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на седемнадесети юни през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: Иван В. Никифорски като разгледа докладваното от Иван В. Никифорски Гражданско дело № 20221420101177 по описа за 2022 година

Производството по делото е образувано по повод постъпила искова молба от П. А. И. против Г. С. Г., С. Г. Й. и С. Г. С. за заплащането на сумата от 2000 лева по нотариален акт.

Направено е и искане за освобождаване на ищеца от заплащане на държавна такса по чл.83, ал.2 ГПК.

При извършената проверка за редовност на исковата молба, съдът е констатирал, че същата отговаря на изискванията за съдържание и приложения по смисъла на чл. 127 ГПК и чл. 128 ГПК, с изключение на чл. 127, ал. 1, т. 3 и т. 4, поради което следва да се укаже на ищеца да отстрани нередовностите.

С разпореждане № 1658 / 18.04.2022 г. съдът е указал на ищеца П. А. И., че в едноседмичен срок от получаване на съобщението следва да представи доказателство за внесена държавна такса в размер на 80.00 лева по сметка на РС – гр.Враца.

С молба от 09.05.2022 г. ищецът е отправил искане по чл. 63 ГПК – за продължаване на определения от съда едноседмичен срок за изпълнение на указанията, дадени на ищеца с разпореждане № 1658 / 18.04.2022 г.

Съдът с разпореждане № 2112 от 19.05.2022 г. е продължил на основание чл.63, ал.1 ГПК срока предоставен на ищеца П. А. И. за изпълнение на указанията, дадени му с разпореждане № 1658 / 18.04.2022 г. - за отстраняване на констатираните нередовности на исковата молба до 08.06.2022 г.

Съдът изрично е указал, че в случай на неизпълнение на указанията, исковата молба ще бъде върната.

Разпореждането, с което съдът е продължил срока за отстраняване на нередовнсотите е връчено на ищеца на 30.05.2022 г., като продължения срок е изтекъл на 08.06.2022 г. така, както е посочено в разпореждането.

В указания от съда срок - 08.06.2022 г., както и към настоящия момент, ищецът не е представил доказателства, че е изпълнил дадените от съда указания.

Исковата молба и приложенията към нея следва да бъдат върнати на ищеца.

При прекратяване на производството по делото, ответникът има право на разноски на основание чл. 78, ал. 4 ГПК. Доказателство за направени разноски от ответника обаче по делото не са представени, поради което не следва да бъдат присъждани такива.

1

Мотивиран от горното и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА искова молба с вх. № 5061/05.04.2022 г. заедно с приложенията към нея на техния подател П. А. И..

ПРЕКРАТЯВА производството по гр. дело № 1177/2022 г. по описа на Районен съд гр. Враца.

ДА СЕ ВРЪЧИ препис от разпореждането на страните по делото.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на страните пред Окръжен съд гр. Враца.

Съдия при Районен съд – Враца: _______________________

2