Определение № 155 от 08.01.2024, Районен съд - Бургас
- Съд
- Районен съд - Бургас
- Дело
- Гражданско дело 6835/2023
- Вид
- Определение № 155
- Подписан
- 08.01.2024
- В сила
- 20.01.2024
- Състав
- ФИЛИП СТОЯНОВ РАДИНОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 129 ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60 ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 62 ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 40 · Закон за управление на етажната собственост
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 155 гр. Бургас, 08.01.2024 г.
РАЙОНЕН СЪД – БУРГАС, LX ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на осми януари през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: ФИЛИП СТ. РАДИНОВ като разгледа докладваното от ФИЛИП СТ. РАДИНОВ Гражданско дело № 20232120106835 по описа за 2023 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Предявен е от Н. М. Ш. срещу Етажна собственост с адрес гр. гр. Бургас, ********* иск по чл. 40 от ЗУЕС.
С Разпореждане 11675/16.11.2023 г. по гр. д. № 6835/2023 г. на РС - Бургас на ищцата са дадени указания за отстраняване на нередовности в исковата молба, включително за заплащане на държавна такса, като същата е предупредена за последиците от неотстраняването в срок на нередовностите в исковата молба.
Съобщението с указанията за отстраняване на нередовностите е връчено на ищеца на 24.11.2023 г.
По правилото на чл. 60 ал. 3 ГПК, срокът за отстраняване на нередовностите в исковата молба изтича на 01.12.2023 г., който ден е присъствен, като от ищецът не е отстранил нередовностите, нито е изпратена молба по пощата в същия срок с оглед чл. 62 ал. 2 от ГПК.
С Разпореждане 12443/07.12.2023 г. по гр. д. № 6835/2023 г. на РС - Бургас на ищцата е предоставена последна възможност за отстраняване на нередовности в исковата молба, включително за заплащане на държавна такса, като същата е предупредена за последиците от неотстраняването в срок на нередовностите в исковата молба.
Съобщението с указанията за отстраняване на нередовностите е връчено на ищеца на 15.12.2023 г.
По правилото на чл. 60 ал. 3 ГПК, срокът за отстраняване на нередовностите в исковата молба изтича на 22.12.2023 г., който ден е присъствен, като от ищецът не е отстранил нередовностите, нито е изпратена молба по пощата в същия срок с оглед чл. 62 ал. 2 от ГПК.
С оглед изложеното, съдът приема, че депозираната искова молба следва да бъде върната, а производството по нея прекратено, на основание чл. 129 ал. 3 от ГПК.
Воден от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
1
ВРЪЩА искова молба № 42531 от 13.11.2023 г., депозирана Н. М. Ш., родена на ************ г. в Ирландия, КАТО ПРЕКРАТЯВА производството по гражданско дело № 6835/2023 г. на РС - Бургас, на основание чл. 129 ал. 3 от ГПК.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба, пред Бургаски окръжен съд в едноседмичен срок от съобщаването му на страните.
Съдия при Районен съд – Бургас: _______________________
2