Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 75076 от 16.06.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Частно гражданско дело 15740/2023
Вид
Разпореждане № 75076
Подписан
16.06.2023
В сила
16.06.2023
Състав
НОРА ВЛАДИМИРОВА МАРИНОВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 75076 гр. София, 16.06.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 145 СЪСТАВ, в закрито заседание на шестнадесети юни през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: НОРА ВЛ. МАРИНОВА като разгледа докладваното от НОРА ВЛ. МАРИНОВА Частно гражданско дело № 20231110115740 по описа за 2023 година и за да се произнесе, взе предвид следното:

По делото е постъпила частна жалба с вх. № 169061 от 14.06.2023г., подадена от от заявителя *** срещу разпореждане, обективирано в издадената заповед за незабавно изпълнение от 04.05.2023г., с което заявлението е отхвърлено по отношение на част от претендираните вземания за сумата от 129,49 лв., представляваща такси за периода от 10.03.2022г. до 10.01.2023г. и за сумата от 24 лв., представляваща обезщетение за уведомяване за период от 09.03.2023г. до 16.03.2023г.

При извършена проверка по реда на 262 ГПК съдът констатира, че въззивната жалба е подадена след изтичане на едноседмичния срок за обжалване на разпореждането съгласно чл. 413, ал. 2 ГПК вр. чл. 275, ал. 1 ГПК – препис от разпореждането с вх. № 55633 от 04.05.2023г., с което на заявителя е указано, че може да обжалва заповедта в отхвърлителната част в едноседмичен срок от съобщението, е връчена на посочения в заявлението електронен адрес на 05.05.2023г., поради което срокът за обжалване е изтекъл на 12.05.2023г. Подадената едва на 14.06.2023г. частна жалба, се явява следователно просрочена и подлежи на връщане на основание чл. 275, ал. 2 ГПК вр. чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК.

Така мотивиран, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна жалба с вх. № 169061 от 14.06.2023г., подадена от заявителя *** срещу разпореждане, обективирано в издадената по ч.гр.д. № 15740/2023г. по описа на СРС, 145 състав, заповед за незабавно изпълнение от 04.05.2023г., с което заявлението е отхвърлено по отношение на част от претендираните вземания за сумата от 129,49 лв., представляваща такси за периода от 10.03.2022г. до 10.01.2023г. и за сумата от 24 лв., представляваща обезщетение за уведомяване за период от 09.03.2023г. до 16.03.2023г.

1

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред СГС в едноседмичен срок от съобщаването му.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2