Определение № 472 от 17.03.2022, Районен съд - Бургас
- Съд
- Районен съд - Бургас
- Дело
- Административно наказателно дело 351/2022
- Вид
- Определение № 472
- Подписан
- 17.03.2022
- Състав
- АНДОН ВЪЛКОВ ВЪЛКОВ
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 472 гр. Бургас, 17.03.2022 г.
РАЙОНЕН СЪД – БУРГАС, LI СЪСТАВ, в публично заседание на седемнадесети март през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: АНДОН В. ВЪЛКОВ при участието на секретаря МАРИЕТА Б. ПЕНЧЕВА като разгледа докладваното от АНДОН В. ВЪЛКОВ Административно наказателно дело № 20222120200351 по описа за 2022 година СЪДЪТ, относно допустимостта на жалбата намира, че същата е просрочена. Видно от разписката от 18.12.2021 г. жалбоподателят Т. Н. Б. е получил препис от електронния фиш серия К 5468582 на дата 18.12.2021 г.
Четиринадесетдневният срок за обжалване на ЕФ е изтекъл на 04.01.2022 г., като видно от оригинала на жалбата, същата е входирана в ОДМВР Бургас на 18.01.2022 г. /съставена от жалбоподателя на 17.01.2022 г./, с оглед на което съдът намира, че жалбата е подадена след изтичане на 14-дневния срок за обжалване на ЕФ и същата се явява недопустима.
Така мотивиран, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
НЕ ДАВА ХОД НА ДЕЛОТО.
ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД № 351/2022 г. по описа на Районен съд - гр.Бургас.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да бъде обжалвано в едноседмичен срок от връчване на съобщението на страните.
Съдия при Районен съд – Бургас: _______________________ 1