Разпореждане № 260145 от 09.12.2020, Окръжен съд - Габрово
- Съд
- Окръжен съд - Габрово
- Дело
- Гражданско дело 401/2020
- Вид
- Разпореждане № 260145
- Подписан
- 09.12.2020
- В сила
- 23.12.2020
- Състав
- СИМОНА ДИМИТРОВА МИЛАНЕЗИ
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
Р
А З П О Р Е Ж Д А Н Е гр. Габрово, 09.12.2020 г.
Габровският окръжен съд в закрито съдебно заседание на девети декември, две хиляди и двадесета година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: СИМОНА
МИЛАНЕЗИ като разгледа докладваното от съдия С. Миланези гр. д. № 401/2020 г. по описа на съда и за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по чл. 129, ал. 3 от ГПК.
Производство по делото е образувано по искова молба от Н.К.И., с адрес ***, чрез адв. Х.К. ***. Ищецът е предявил осъдителени искове срещу ответника за сумите от 35 000 лв. неимуществени вреди и 50,50 лв. имуществени вреди.
С определение № 260106/02.11.2020 г. е оставено без уважение искането на ищеца за освобождаване от държавна такса.
С разпореждане № 260112 от 17.11.2020 г. е указано на ищеца да отстрани нередовността на исковата си молба и да предсатви платежен документ за внесена държавна такса по сметка на Габровския окръжен съд в размер на 1 450 лв., в едноседмичен срок от получаване на съобщение за разпореждането. Разпореждането от 17.11.2020 г. е съобщено на процесуалния представител на ищеца на 24.11.2020 г.
В указания едноседмичен срок, който е изтекъл на 01.12.2020 г. - понеделник, работен ден, нередовнастта на исковата молба не е отстранена, поради което и на осн. чл. 129, ал. 3 исковата молба следва да бъде върната на ищеца и делото да бъде прекратено.
Воден от горното,
Габровският окръжен съд
Р А З П О Р Е
Д И:
ВРЪЩА исковата молба депозирана от Н.К.И., с адрес ***, чрез адв. Х.К. ***, въз основа на която е образувано гр. д. № 401/2020 г. по описа на ГбОС, поради неотстраняване на нередевонастта й, на осн. чл. 129, ал. 3 от ГПК И ПРЕКРАТЯВА производството по делото.
Разпореждането подлежи на обжалване пред Апелативен съд Велико Търново в едноседмичен срок от съобщаването му страната.
ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: