Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 260145 от 09.12.2020, Окръжен съд - Габрово

Съд
Окръжен съд - Габрово
Дело
Гражданско дело 401/2020
Вид
Разпореждане № 260145
Подписан
09.12.2020
В сила
23.12.2020
Състав
СИМОНА ДИМИТРОВА МИЛАНЕЗИ

Цитирани разпоредби

Р

А З П О Р Е Ж Д А Н Е гр. Габрово, 09.12.2020 г.

Габровският окръжен съд в закрито съдебно заседание на девети декември, две хиляди и двадесета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: СИМОНА

МИЛАНЕЗИ като разгледа докладваното от съдия С. Миланези гр. д. № 401/2020 г. по описа на съда и за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по чл. 129, ал. 3 от ГПК.

Производство по делото е образувано по искова молба от Н.К.И., с адрес ***, чрез адв. Х.К. ***. Ищецът е предявил осъдителени искове срещу ответника за сумите от 35 000 лв. неимуществени вреди и 50,50 лв. имуществени вреди.

С определение № 260106/02.11.2020 г. е оставено без уважение искането на ищеца за освобождаване от държавна такса.

С разпореждане № 260112 от 17.11.2020 г. е указано на ищеца да отстрани нередовността на исковата си молба и да предсатви платежен документ за внесена държавна такса по сметка на Габровския окръжен съд в размер на 1 450 лв., в едноседмичен срок от получаване на съобщение за разпореждането. Разпореждането от 17.11.2020 г. е съобщено на процесуалния представител на ищеца на 24.11.2020 г.

В указания едноседмичен срок, който е изтекъл на 01.12.2020 г. - понеделник, работен ден, нередовнастта на исковата молба не е отстранена, поради което и на осн. чл. 129, ал. 3 исковата молба следва да бъде върната на ищеца и делото да бъде прекратено.

Воден от горното,

Габровският окръжен съд

Р А З П О Р Е

Д И:

ВРЪЩА исковата молба депозирана от Н.К.И., с адрес ***, чрез адв. Х.К. ***, въз основа на която е образувано гр. д. № 401/2020 г. по описа на ГбОС, поради неотстраняване на нередевонастта й, на осн. чл. 129, ал. 3 от ГПК И ПРЕКРАТЯВА производството по делото.

Разпореждането подлежи на обжалване пред Апелативен съд Велико Търново в едноседмичен срок от съобщаването му страната.

ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: